Indrek Kald • 29. juuli 1999 kell 22:00

Philips lõpetab Eestis oma telefonide müügi

Philips on lõpetamas Eestis oma tava- ja mobiiltelefonide müüki, loobudes sellega kuni 7 protsendilisest turuosast.

Esmofoni hulgimüügi juhi Hans Pajoma sõnul ei olnud Philipsil korralikku toodet, mida müüa, seetõttu nende mobiiliprojekt Eestis ka ebaõnnestus.

Philips Eesti OÜ juhi Kaljo Karilaidi sõnul reorganiseeris Philips müügipoliitika Balti riikides, mille tagajärjel hakkas Eesti kuuluma Ida-Euroopa turunduspiirkonda. Ida-Euroopas müüb aga Philips mobiiltelefone ainult operaatorfirmade kaudu ja tavatelefone ei müü üldse.

Philipsi eeliseks on garantiisüsteem First Choice, mis tagas, et remontivajav telefon vahetati korras mobiili vastu välja. Sama süsteem toimib praegugi, Philipsi mobiilide kasutajad peaksid pöörduma vajadusel oma müügifirma poole. Eestis on hinnanguliselt 6000 Philipsi mobiiltelefoni kasutajat.

Telefonipood Hallo! ostis viimati Philipsi mobiiltelefone edasimüügiks sisse eelmise aasta jaanuaris. Lõpetasime Philipsi mobiilide müügi, sest neil oli kehv hoolduspoliitika. Philipsi tehas ei suutnud parandada uute mobiilide tüüpvigu, samas kui Nokia ja Ericsson said samalaadsed vead ära parandatud kaks kuud pärast telefonide müükipaiskamist. Philips vahetas klientidel küll telefone ringi, kuid ka järgmistel telefonidel kordus sama viga.

Philipsi mobiilide plussideks olid üldjuhul väikesed mõõtmed, hea ekraanigraafika ja soodne hind.

Negatiivne suhtumine Philipsi mobiilidesse on siiski jäänud, Eestis oleks raske müüa ka väga head Philipsi mobiili. Turg ei suhtu neisse kui tõsiseltvõetavatesse mobiilidesse.

Philipsi tavatelefone on meie laos senini ja neid me ka müüme. Nendega pole probleeme olnud ja meid kurvastab väga, et Philips kavatseb lõpetada nende Eestis müümise.

Hetkel kuum