Mart Stöör • 3. august 1999 kell 22:00

FEDi ja BOJ koostöö kahtluse all

Võib julgelt öelda, et käesolev nädal kujuneb valuutamaakleritele taas pingerohkeks. Valuutaturge hoiab ärevil võimalik Föderaalreservi (FED) ning Jaapani keskpanga (BOJ) koostöökatse mõjutada jeeni kurssi dollari suhtes.

Jaapani finantsminister Kiichi Miyazawa teatas, et on pidanud läbirääkimisi USA kolleegi Lawrence Summersiga võimaliku koostöö asjus kursi mõjutamiseks.

USA ei eita läbirääkimisi, kuid väidab samas, et Ühendriikidele sobib praegune USD/JPY kurss ning koostööks pole lähemal ajal põhjust.

Mitmed maaklerid on kindlad, et jeeni mõjutamisega jääb tegelema siiski vaid Jaapani keskpank ning FED selles ei osale. Jaapani keskpank on olemasolevate andmete alusel kulutanud selle aasta juunis ning juulis ligikaudu 37 miljardit dollarit jeeni kursi mõjutamiseks.

Esmaspäeval saavutas dollar hetkeks 113,8 jeeni taseme (5,5 kuu madalaim tase), liikudes sellelt aga teisipäeval ligikaudu 1,4% võrra eemale.

Milliseks kujuneb teisipäevaöine dollari ja jeeni vaheline võitlus, oleneb juba avaldatavatest uudistest. Loodetavasti tuuakse selgust ka FEDi-BOJ võimalikesse koostööplaanidesse.

Hetkel kuum