30. august 1999 kell 22:00

TALO ja valitsuse palgakõnelused ummikus

TALO ei nõustunud valitsuse pakutud õpetajate 4100 krooni suuruse keskmise palga kehtestamisega tulevast aastast ja jääb varasema 5000kroonise keskmise palga nõudmise juurde kõrgharidusega õpetajale, ütles TALO esimees Toivo Roosimaa.

Haridustöötajad on 25-protsendilise palgatõusu saavutamiseks valmis kaaluma isegi tööseisaku korraldamist, kinnitas Roosimaa.

Eile oli kõne all ka avalik-õiguslike teatrite töötajate palkade tõstmine, milles samuti kokkulepet ei saavutatud, ütles Roosimaa.

Valitsus on valmis sõlmima palgakokkuleppe nende töötajate osas, kes saavad oma töötasu otse valitsuselt ja kelle suhtes on valitsusel õigus palgatingimusi kehtestada, on öelnud sotsiaalminister Eiki Nestor.

TALO soovib seda ringi laiendada näiteks avalik-õiguslike ülikoolidega, mis saavad toetust riigieelarvest. Samas on avalik-õiguslikud asutused oma palgapoliitika kujundamisel iseseisvad.

Kuni 30protsendiline palgatõus tähendaks järgmise aasta riigieelarves kulude suurenemist kuni 400 miljoni krooni võrra. Viimati tõusis haridustöötajate palk käesoleva aasta alguses.

Läbirääkimised jätkuvad 10. septembril.

Autor: BNS

Hetkel kuum