Väinu Rozental • 12. september 1999 kell 22:00

Transoil Service taas pankrotis

«Võlausaldajad ei saanud jätta oma mitme miljoni krooni suuruseid nõudeid üles seetõttu, et Tartu ringkonnakohus ei käsitlenud ettevõtte maksejõuetust ja lähtus otsust tehes protsessuaalsetest nüanssidest,» rääkis pankrotihaldur Kait Tiisler. Seekordse pankrotiavalduse taga on Ühisliisingu ASi nelja miljoni krooni suurune nõue.

Aprillikuise pankrotiotsuse, mille maakohus tegi Valga maakonna maksuameti avalduse alusel, kaebas Transoli Service edasi Tartu ringkonnakohtusse. Ringkonnakohus leidis juuni lõpus, et Valga maksuameti nõudel pole alust ning Transoil Service ei ole pankrotis.

«Ringkonnakohus leidis, et ta ei peagi ettevõtte maksejõuetust analüüsima,» seletas Tiisler.

Tiisleri andmeil ulatuvad Transoil Service'i võlad ligi 30 miljoni kroonini. Suurima võlausaldaja, Eesti Ühispanga nõue on üle 10 miljoni krooni.

Suurematest võlausaldajatest nõuab Valga maakonna maksuamet Transoil Service'ilt 6 miljonit krooni ja Eesti erastamisagentuur 1,8 miljonit krooni.

Transoil Service'i juhataja ja suuraktsionär Raivo Paala sõnul kaebab Transoil Service kindlasti maakohtu otsuse edasi. «Transoil Service ei ole maksejõuetu,» kinnitas Paala.

Augusti lõpus algatas Valga maakohus Raivo Paalaga seotud OÜ Henpe Kaubandus pankrotimenetluse.

Hetkel kuum