ÄP fototoimetus • 14. september 1999 kell 22:00

IMF väldib finantskriise

182 liikmesriigiga laenuorganisatsioon ütles oma aastaaruandes, et järjest tavalisemaks muutunud finantskriisid on sundinud IMFi jagama raskustesse sattunud riikidele üha rohkem miljardilaene. Möödunud aruandeaastal püstitas IMF 30 miljardi dollariga laenuandmisrekordi, lüües eelmist rekordit seitsme miljardiga. Kuid tänu liikmesmaade kasvanud makstele on IMFi kapitaliressurss kasvanud 281 miljardi dollarini.

Oma aastaaruandes jõuab IMF järeldusele, et rahvusvahelisel finantssüsteemil on mitu nõrka kohta. Et tulevasi finantskriise ära hoida, tuleb finantssüsteem muuta läbinähtavaks ja kõigile arusaadavaks. Sel otstarbel kavatseb IMF välja töötada koodid, mille järgimise korral muutuks liikmesriikide maksu-, raha- ja finantspoliitika arusaadavamaks ja prognoositavamaks.

IMF tahab aidata riikidel muuta oma finantsturgu stabiilsemaks. See eeldab finantsturgude kontrolli ja järelevalve parandamist. IMFi ettepaneku kohaselt muudetakse finantssüsteemi struktuuri, mille üheks tulemuseks on tohutute valuutavoogude vähenemine.

Autor: ÄP

Hetkel kuum