ÄP fototoimetus • 5. oktoober 1999 kell 22:00

T?ehhi andis kolmanda GSM-side litsentsi

Edu ülejäänud seitsme pakkumisest osa võtnud kompanii ees tagas lubadus alandada kõne hinda 40 protsendi võrra. Võrk, mis vastaks praeguste GSM-operaatorite Euroteli ja Radiomobili süsteemidele, lubatakse välja ehitada 2000. aasta lõpuks. Litsentsi eest tuleb konsortsiumil maksta umbes 30 miljonit dollarit.

Kuna litsentsi hind oli ette kindlaks määratud, võistlesid pakkumises osalenud firmad eelkõige kõne hinna ja lubadustega võrk kiiresti välja ehitada. Olulisi erinevusi seal ei olnud, määravaks said Cesky Mobili lubatavad lisahüved, nagu koolide ühendamine internetti.

Võistupakkumist on saatnud kahtlused mängu aususes. Kaotajad on nimetanud konsortsiumi kuuluva Kanada TWI (Telesystem Wireless International) lubadusi ebarealistlikeks. TWI-l on praegu alla miljoni mobiiltelefoni kliendi. Euroopas on firmal varasemaid kogemusi ainult Rumeeniast.

T?ehhi poolelt on partneriks investeerimis- ja postipank (IPB), millest pool kuulub Jaapani Nomurale.

Peale Cecky Mobili osalesid konkursil veel Briti Orange ja British Telecom, Saksa Mannesmann, USA Vodafone/Airtouch, Rootsi Telia, France Telecom ja Itaalia Vivendi Telecom.

T?ehhi ajakirjanduse kinnitamata andmeil võivad tellimuse võrguseadmete tarnimiseks saada Saksa Siemens ja Rootsi Ericsson.

Autor: ÄP

Hetkel kuum