Toomas Truuverk • 6. oktoober 1999 kell 22:00

Norma aktsia sattus surve alla

Kauplemine Tallinna börsil jätkus kolmapäeval endises rütmis -- kauplemishuvi suurema osa aktsiate vastu oli loid, Norma aktsiaga kaubeldi närviliselt ja Ühispanga aktsia toetus strateegilise omaniku ostuhuvile.

Pilt börsi koduleheküljel oli eile pärast kauplemispäeva lõppu rõõmustavalt roheline. Päeva jooksul tõsnud ja langenud aktsiate suhe oli 7:2 esimeste kasuks. ÄP indeks kerkis päevaga siiski vaid 0,7%, 288,69 punktile.

Kaks eilse päeva miinuspoolel lõpetanut olid tööstussektori juhtaktsiad Norma ja Saku õlletehas. Esimesel juhul on põhjuseid languseks mitu. Loomulikult endiselt mitte kuhugi jõudnud läbirääkimised Autolivi ja Norma grupi vahel ja teiseks suurest optsioonilepingute mahust tulenev puht tehniline surve. Arvestades, et järgmisel reedel kukub tähtaeg ca 20 mln krooni väärtuses Norma aktsiatele tehtud optsioonidel, on suur tõenäosus, et osa alusvarast jõuab nädala jooksul ka turule. Saku kukkumisele fundamentaalset seletust pole. Languse taga oli üks 45 krooni tasemelt sooritatud suurem tehingukorraldus.

Eile tuli päris huvitav teade SEBi tegevusest Ühispangaga seoses. Nimelt on SEB saanud Eesti Pangalt loa suurendada osalust Ühispangas üle 50%. Üleeile võis turul märgata ka SEBi taas hoogustunud Ühispanga aktsiate kokkuostmist. Kuigi SEB on seni väitnud, et tal puudub huvi rohkem kui 50% Ühispanga aktsiate järele, on tal nüüd vähemalt teoreetiline võimalus omandada kasvõi 100% aktsiatest.

Hetkel kuum