7. oktoober 1999 kell 22:00

Tallinna saabus kahe ninaga mees

Mõned päevad tagasi avati Tallinnas eeldatavasti kassarekordeid lööv näitus, mille raames on võimalik esmakordselt Eestis näha Peterburist pärit haruldasi vahakujusid.

Loodusmuuseumi saabunud kollektsiooni hulgas on näiteks vahakuju maailma kõige inetumast naisest, kellel koledast välimusest hoolimata oli mitmeid mehi.

Huvi pakuvad veel kahe peaga kaunis hiinlanna, kes oli keiser Tangi lemmikkurtisaan. Valitseja laskis omapärasele naisele koguni luksusliku palee ehitada ning ebaharilik väljanägemine tuli talle hoopis kasuks.

Pilkupüüdvalt kenad on veel siiami kaksikutest õed Hiltonid, kes sattusid ebahariliku välimuse tõttu meelelahutusärisse. Koos elanud õed surid ühel päeval külmetushaigusesse.

Mitmesuguseid küsimusi ja mõtteid tekitab kahe näoga Edvard Mordani vahakuju. Kummaline on tõsiasi, et haruldane mees nägi selja poole jääva näopoolega. Mordanil tegelikus elus just hästi ei läinud. Vääraarenguga mees ei suutnud välja kannatada ühiskonna pilkeid ja avalikku survet ning sooritas 33aastaselt enesetapu.

Lisaks vääraarengutele saavad külastajad näha Guinessi rekordite raamatusse pääsenud inimeste vahakujusid.

Näitusel on esindatud kõige pikem (2.44) ja kõige lühem (59 cm) hiinlane ning kõige pikemate vuntsidega (196 cm) hiinlane.

Hetkel kuum