21. oktoober 1999 kell 22:00

Tänane Estline'i aktsionäride üldkoosolek on tingitud ühe aktsionäri, Nordström & Thulini otsusest Estline'ist lahkuda. Lepingu järgi ei tohiks N&T Estline'ist lahkuda enne 1996. aastat, etteteatamisaeg on seejuures 1 aasta. «Maailmas saab rahaga siiski enam-vähem kõike,» kommenteeris võimalikku lahendust Eesti Merelaevanduse peadirektor Toivo Ninnas.

Seoses rahanappusega hakkavad kunstiülikooli töötajad 1. novembrist saama 20% väiksemat palka. «Rahaline puudujääk on tingitud sellest, et rektoraat ei osanud õigel ajal raha juurde küsida,» ütles kunstiülikooli ametiühingu esimees Urmas Vent.

Soomlaste «jah» Euroopa Liiduga ühinemisele seab maailma ehk kõige demokraatlikuma ning edukama majanduspoliitilise ühenduse piiri Eestist kõigest 80 kilomeetri kaugusele. Sündmus kiirendab ka Eesti astumist ELi liikmeks. Assotsiatsioonilepingu mandaadi saab Eesti novembris, alla kirjutatakse see tõenäoliselt kevadel. Teadagi pole vasemad ELi riigid eriti vaimustatud veel vaesemate riikide ühinemisest, seega on hädavajalik leping ratifitseerida enne 1996. a toimuvat ELi tippkonverentsi.

Valga maakohtus algas protsess Otepää Ühispanga juhatuse esimehe Arno Kaseniidu ja tegevdirektori Valmar Visnapuu kohtuasjas. Endisi pangajuhte süüdistatakse ametiseisundi kuritarvitamises, riisumises, panga vara raiskamises ja ametialases lohakuses.

Hetkel kuum