Tõnis Oja • 8. detsember 1999 kell 22:00

Euro tõusujõud sai lõpuks otsa

Euro kurss oli eile dollari suhtes väheliikuv, sest investorid usaldavad aastalõpu eel eelkõige dollarit. Pärast kaks päeva kestnud euro tugevnemist olid ka eilsed uudised ühisraha jaoks soodsad. Saksamaa tööstustoodang kasvas oktoobris 1,7%, analüütikud olid varem prognoosinud 1,1protsendilist tõusu. Number, mis ületab ennustustes eeldatud lootusi, näitab, et Saksamaa on sammumas kindlalt majanduskasvu teel.

Tundub siiski, et enne aastalõppu võivad nii Saksamaa kui ka teised rahaliidu liikmesriigid näidata ükskõik kui häid makromajanduslikke saavutusi, euro kurss jääb madalale tasemele. Aastavahetusel tekkiva arvutirikke ohu vastu nähakse kindlust eelkõige investeerimises dollarisse.

Kuna sel aastal pole majandusnäitajaid Saksamaalt tulemas, on enne aasta lõppu oodata taas euro nõrgenemist. Kui sügavale langus läheb, on raske ennustada, aga pole imestada, kui näeme eurot maksmas alla dollari.

Vene rubla langes dollari suhtes eile taas rekordmadalale tasemele. Venemaa keskpank kehtestas tänaseks ametlikuks dollari kursiks 26,87 rubla. Kursi määramisel lähtub keskpank tavaliselt Moskva rahvusvahelise valuutabörsi hommikuse sessiooni keskmisest hinnast.

Hetkel kuum