Viktoria Korpan • 19. detsember 1999 kell 22:00

Järgmisel aastal laenud interneti teel

Eelmisel nädalal käivitas Ühispank koostöös Delli ja Eesti Telefoniga projekti U3, mille raames saab soodsamalt arvutit liisida. 2000. aasta esimese kvartali lõpuks kavatseb Ühispank välja arendada süsteemi, mis võimaldab klientidel saada Delli arvuti ostuks laenu ainult interneti teel. Ühispanga asepresident Jürgen Lamp ütles reedel, et järgmise aasta jooksul võib pank hakata vormistama ka eluasemelaenu interneti kaudu.

«See on mu isiklik ambitsioon -- teha tulevikus võimalikuks liisingu ja laenu saamise interneti teel,» sõnas Lamp. Lahenduse käivitamine võib Lambi sõnul pangale maksma minna kuni 10 miljonit krooni.

Perspektiivis peaks Lambi sõnul selline laenamise infotehnoloogiline lahendus mõjuma ka intresse, sest panga kulud vähenevad. Kui palju võiksid laenuintressid langeda, ei osanud Lamp veel öelda. «Selle paneb paika konkurents,» lausus ta.

Optiva Panga kliendisuhete osakonna juhataja Arvi Lipp sõnas, et Optivas käib praegu töö laenude suunamiseks internetti ja projekt käivitatakse 2000. aasta esimesel poolel. Lipp ei soovinud täpsustada, millal täpselt see toimub või mis laenudega on tegemist.

Ka Hansapank töötab internetilaenude projekti kallal. «Kuigi panga kulud vähenevad, ei usu, et see mõjutab intresse oluliselt,» ütles Hansapanga tele- ja internetipanganduse osakonna juhataja Timo Mitt.

Mitt sõnas, et praegu ei ole võimalik öelda, millal Hansapank käivitab interneti teel laenamise, kuid laenu taotlemise avaldust saab täita ja ära saata juba praegu. Miti sõnul hakkab Hansapank järgmise aasta jooksul väljastama internetipanga kaudu krediitkaarte, arvelduskrediite ja väikelaene.

Hetkel kuum