Ülo Toomsalu • 7. jaanuar 2000 kell 6:01

Ministeerium heidab kantsler Martinile ette kahjulikku autoliisimist

Segast autoliisimistehingut ettekäändeks tuues tahab teede- ja sideminister Toivo Jürgenson ametist lahkuma sundida kantsler Ruth Martinit, kirjutab Eesti Päevaleht.

Üle viie aasta ametis püsinud Martini asemel soovib Jürgenson näha praegust majandusministeeriumi kantslerit Margus Leivot.

Eesti Päevalehe andmetel on Jürgenson Leivoga töökohavahetust juba arutanud ning tõenäoliselt täna teeb minister Leivole ka ametliku tööpakkumise.

'Ma mõistan, et pidevalt tuntakse huvi kaadripoliitika vastu, aga niikaua, kuni otsused ei ole langenud, ei hakka ma ajakirjanduse vahendusel sellest rääkima,' ütles Jürgenson eile, lisades, et ta ei ole kantslerivahetuse ettepanekut peaministrile veel teinud. Kantsleri peab ametist vabastama valitsus.

Martini sõnul on ta teadlik tema vabastamiskavatsusest. 'Otsitakse kõikvõimalikke kanaleid mööda mingisuguseid kompromiteerivaid materjale, et saaks mõne minu tehingu tunnistada riigiametnikule mitteväärikaks,' lisas Martin, kelle elukaaslase Enn Sarapi lasi Jürgenson riigile kahjulike lepingute sõlmimise pärast kevadel vallandada Tallinna Sadama juhi kohalt.

Teede- ja sideministeerium paneb Martinile süüks 1998. aasta kevadel Hansa Liisinguga sõlmitud autoliisingulepingut, mille ennetähtaegne katkestamine tõi riigile väidetavalt kahju.

Möödunud aasta 1. septembril katkestas Martin oma ametiauto BMW 523i kapitalirendilepingu, mistõttu jäi riik ilma poolteise aasta jooksul sissemakstud 134 500 kroonist.

Hetkel kuum