Ülo Toomsalu • 22. veebruar 2000 kell 6:41

80 teleinimest jäi töö ja leivata

Rahalistes raskustes Eesti Televisioon koondas eile 82 inimese töökoha, lootes kahe koondamislaine tulemusena aastas kokku hoida ligi viis miljonit krooni, kirjutab Sõnumileht.

Vallandamisteate sai eile mitukümmend haldus-, arhiivi-, tehnika- ja tootmis- ning ka loomingulist töötajat. 13 lastesaadete tegijast sai töökoha koondamise teate 11.

'Ma ei tea, mida edasi teen,' kurtis eile vallandamisteate saanud endine lastesaadete peatoimetaja, praegune toimetaja Eve Viilup. 'Keegi ei mõtle, mis saab lastesaadetest tulevikus. Jääb mulje, et kõigepealt lastakse inimesed lahti ja alles siis hakatakse arutama, mis saab edasi.'

ETV juhatuse liige Tarmo Krimm tundis vallandamisteate saanud inimestele kaasa. 'Ega see meeldiv ei ole,' kaalutles Krimm ja avaldas lootust, et see koondamislaine jääb viimaseks.

ETV peadirektori kohusetäitja Tiina Kangro nentis, et suvel tuleb ilmselt siiski ka kolmas koondamislaine. 'Koondatavate täpne hulk oleneb sellest, kui edukalt suudame esimese poolaasta jooksul reforme ellu viia, ja reklaamimüügi edust,' seletas Kangro.

Lastesaadete toimetuse peaprodutsent Rao Heidmets ütles, et kavatseb jätkata tööd nende inimestega, kes on lastesaadete loomisest tõsiselt huvitatud. 'Mitte kedagi ei heideta kõrvale,' märkis Heidmets, 'kuid maksavad ainult ideed ja võimalus neid rahastada.'

Heidmets ütles, et eksib see, kes arvab, et lastesaateid oskab teha ainult avalik-õiguslik televisioon. Tema sõnul tegutseb juba osa töötajaid uue süsteemi valguses energiliselt.

'Eestis on palju inimesi, kes on võimelised looma häid lastesaateid,' ütles Heidmets. 'Nendele ongi nüüd ETV uksed avatud.'

Viimati tabas koondamislaine ETVd möödunud aasta septembris, kui töö kaotas 83 koosseisulist töötajat. Teise koondamislaine järel jääb riigi palgale umbes 385 teletöötajat.

Hetkel kuum