Ülo Toomsalu • 16. mai 2000 kell 6:17

Savisaar tahab tuhat uut liiget värvata

Suurima liikmete arvuga partei, Edgar Savisaare juhitav Keskerakond tahab aasta lõpuks oma arvukuse viia seniselt 3750lt 4500 või ka 5000 peale, kirjutab Postimees.

Partei kohalikud osakonnad on Keskerakonna volikogu esimehe Värner Lootsmanni sõnul võtnud ise enesele ülesanded, kui palju uusi liikmeid värvata.

Keskerakonna abiesimehe Peeter Kreitzbergi sõnul on liikmeskonna suurendamine võetud parteis strateegiliseks eesmärgiks. 'Kui Rahvaliit ning Pensionäride ja Perede Erakond ühinemise lõpule viivad, võivad nad Eesti suurimaks parteiks tõusta,' kinnitas ta üht ajendit Keskerakonnale uute liikmete juurdetõmbamiseks.

Lootsmanni sõnul sõltub edu uute liikmete värbamisel just nimelt Keskerakonna kohalikest osakondadest. 'Otsest agiteerimist ei tule, vaid tegemist on pigem tööga kohalikul tasemel, mis peab tooma rahvale sellise arusaama, et just nimelt meid tuleks valida,' sõnas ta.

Ka Keskerakonna poliitilisel vastaspoolusel asuv Reformierakond püstitas oma mai alguses toimunud volikogu istungil ja kongressil ülesande liikmete arvu otsustavalt suurendada. Praeguse 1500 liikme asemel peab Reformierakonnas järgmisteks riigikogu valimisteks olema 3000 inimest.

Hetkel kuum