Inno Tähismaa • 19. mai 2000 kell 8:37

Liikvel on uus, veelgi kurjem ILOVEYOU arvutiviirus

Nüüd, kaks nädalat pärast ILOVEYOU viiruse laastamistööd kogu maailmas, on läinud liikvele uus sama tüüpi viirus, mis ekspertide hinnangul on veelgi ähvardavam.

Viirusetõrje-alase USA tarkvarafirma Trend Micro Inc esindaja Dave Perry ütles, et eile said viiruses kannatada mitmed suurfirmad. Ühes firmas nakatusid kõik 5000 arvutit.

Sarnaselt armastuskirjaga levib ka uus viirus elektronkirja lisandi kaudu. Uut viirust ei saa eristada ILOVEYOU teksti kaudu, sest viirus mõtleb iga uue kirja tarbeks välja uue subject-rea.

Teine suur andmeturbefirma Symantec teatas, et viirus muudab end iga kord, kui levib, et vältida avastamist.

Viirusega nakatatud kiri algab tähtedega FW ja sisaldab eelmisest nakatatud arvutist juhuvaliku teel võetud sõna. Kirja lisandil on sama nimi, ainult see lõppeb täheühendiga '.vbs'

Kui kirja lisandile klikkida, siis viirus käivitub. Sarnaselt ILOVEYOU viirusega saadab see end laiali kõigis aadressraamatus sisalduvatele aadressidele. Siis hävitab viitus arvuti kõvakettal peaaegu kõik failid, muutes arvuti täiesti kasutuskõlbmatuks, kuni ei installeerita uut tarkvara.

Ekspertide sõnul peavad eriti hoolsad olema Microsoft Outlooki programmi kasutavad inimesed. Kui lisandit ei avata, siis viirus ei käivitu.

Ekspertide sõnul on uue viiruse lisandid mahukamad, mistõttu see võib ummistada elektronposti serverid.

Financial Timesi ja Washington Posti põhjal.

Hetkel kuum