Ülo Toomsalu • 18. september 2000 kell 7:32

Munalaiu sadama laiendamine ohustab linnujaama

Pärnumaal asuva Munalaiu sadama laiendamine ähvardab kaasa tuua 20 aastat kestnud linnuvaatluste lõppemise Eesti ühes suuremas rändlindude kogunemiskohas Lao linnujaamas, kirjutab Pärnu Postimees.

Kihnu praamile viiva tee ääres asuva linnujaama rajaja ja hing Peeter Raja tõdes, et kui sealkandis maa lähemal ajal hinda läheb, tuleb neil ilmselt lahkuda.

Praegused maaomanikud on linnuvaatlejatesse seni mõistavalt suhtunud, pole isegi renti ega tasu nõudnud, kuid Raja hinnangul võib see aeg varsti mööda saada. 'Kõige kindlam oleks, kui vald meile vajalikud paar hektarit praegustelt omanikelt sundvõõrandaks,' lausus ta.

Raja hinnangul on Lao Eesti parim röövlindude vaatlus- ja rõngastamispaik, kus parimatel päevadel on ta rõngastanud kuni 1800 lindu.

Pärnumaa keskkonnateenistuse peaspetsialisti Urmas Vahuri sõnul peitub suurim oht selles, et tulevase sadama vahetusse lähedusse jääva maa-ala tagasi saanud isikutel võib tekkida kiusatus müüa see puiduärimeestele või sadamale laoplatsideks.

Vahuri hinnangul ei suuda linnuvaatlejad mingil juhul konkureerida puiduärimeeste või sadamaga, kui neil tuleks seda maa enampakkumisel teha.

Hetkel kuum