Ülo Toomsalu • 27. september 2000 kell 6:45

Soomlastest omanikud asuvad Tartu soojafirmades koondama

Tartu Keskkatlamaja aktsiate ostu järel ka Anne Soojuse enda valdusse saanud Kotkan Energia OY koondab kuni pooled Anne Soojuse, keskkatlamaja ning Tartu Jõujaama töötajad ehk ligi sada inimest, kirjutab Tartu Postimees.

Keskkatlamaja, Anne Soojuse ning Tartu Jõujaama katusettevõtte, ASi Tartu Energia (kandis esmaspäevani nime KotkaEnergy Holding - toim.) nõukogu liige Tiit Veeber kinnitas, et ligi 200 palgalisest jääb soomlastele kuuluvaisse Emajõelinna soojafirmadesse 100 kuni 105 töötajat.

'Kõigi allesjääjatega sõlmime uued töölepingud ning juhtivaile kohtadele tuleb konkurss,' rääkis Veeber. 'Praegu on palgakulud liiga suured ja maksimaalne optimeerimine on möödapääsmatu.'

Tulevikus kavatseb Tartu Energia osta sisse nii palju teenuseid kui võimalik, praegu on paljude ühekordsete tööde jaoks palgalised. Veeber märkis, et väljast võiks tellida näiteks enamiku elektri- ja automaatikatöödest.

1. novembriks peaks olema selge, millised töökohad kaovad ning millistele korraldab Tartu Energia konkursi. Muudatused peaksid lõppema 1. jaanuariks.

Veeber lubas, et töötajate valikul ei lähtuta võimalikest varasematest vastuoludest keskkatlamaja ja Luunja katlamaja vahel, vaid asjatundlikkusest.

'Praegu on meie eesmärk püüda leida uusi osanikke,' tõdes eile Tartus viibinud Kotkan Energia OY asejuhataja, Tartu Energia nõukogu liige Pekka Sihvonen.

Sihvonen tunnistas, et üks võimalikest Tartu Energia aktsiate ostjaist on ka Tiit Veeber.

Hetkel kuum