Inno Tähismaa • 5. oktoober 2000 kell 6:14

Pumbaklubi tegi Eesti Telefonile Pumbahoiatuse

Eesti arvutispetsialiste koondav Pumpaklubi tunnistas nn Pumbahoiatuse esimeseks saajaks AS Eesti Telefoni, teatas klubi esindaja

Pumbaklubi arvestas hoiatuse andmisel selle juriidilise isiku silmapaistvat võhiklikkust infotehnoloogia ja eriti infokaitse valdkonnas ja eriliselt ebaadekvaatset käitumist viimastel nädalatel (ETd kritiseeriva kodulehekülje jälitamine välismaistes serverites, ET hallatava hot.ee turvaaukudele viidanud spetsialisti vastu suunatud rünnakud jmt.)

Pumbahoiatus on Pumbaklubi poolt välja antav virtuaalne häbimärk. Pumbahoiatus tehakse erakordse nõmeduse, küündimatuse või lamedusega silmapaistnud füüsilistele ning juriidilistele isikutele.

Pumbahoiatus tehakse elektroonses meedias. Pumbahoiatatul on õigus kaastunde tekitamise eesmärgil tähistada kõiki oma elektroonseid väljundeid hoiatatu märgiga.

Pumbahoiatuse võib algatada igaüks, kes Pumbaklubile kirja saadab.

Pumbaklubi on 1996.a. tekkinud arvutihuviliste sõpruskond, mis on Eesti internetistumisele aktiivselt õla alla pannud. Pumbaklubi tegemistest loe lähemalt <#siit=http://www.bumpclub.ee> või <#siit=http://www.eekevad.ee/>

Pumbahoiatuse statuut on kirjas <#sellel aadressil=http://www.bumpclub.ee/2hvardus/statuut.html>

Hetkel kuum