10. oktoober 2000 kell 22:00

Ministrid küsivad raha enda pildi kasutamise eest

Eesti Ekspress kasutas 21. septembril ilmunud Copterline'i reklaamis valitsusliikmete grupifotot, millel olid kujutatud kõik valitsuse liikmed, seljas toiduainetööstuse ettevõtetes kasutatavad keebid.

Reklaamiseaduse alusel peab isiku reklaamis kasutamiseks olema tema luba. Ei Eesti Ekspress ega Copterline pole valitsuse grupipildi kasutamiseks üheltki valitsuse liikmelt luba küsinud, ütles eile ajakirjanikele justiitsminister Märt Rask.

Raski sõnul kavatseb ta nõuda iga reklaamis kujutatud ministri eest 100 000 krooni. Nii saaks valitsus 15liikmelise valitsuskabineti reklaamis kasutamise eest 1,5 miljoni krooni võrra rikkamaks.

"Reklaamis osalemise tasu kasutab valitsus oma äranägemise järgi. Raha võib annetada näiteks lastehaiglale," sõnas Rask.

Algul kaalus valitsus nõuda ajalehelt ja kopterifirmalt kahjutasu solvamise eest, kuid otsustas sellest siiski loobuda. "Valitsus otsustas, et me grupiviisilist solvumist ette ei võta. Valitsus on kollektiivne organ, mis koosneb isiksustest," ütles Rask.

Reklaami tellinud firma Copterline Eesti juhataja Tõnis Lepp ütles septembris, et valitsuse foto kasutamist reklaamis pakkus nädalaleht Eesti Ekspress. Lepa sõnul tundus see idee talle huvitav.

Eesti Ekspressi peatoimetaja Aavo Kokk ütles reklaami ilmumise päeval, et kuna valitsuse pressiesindaja ei ole nädalalehe poole pöördunud, ei oska ta ajalehe peatoimetajana ka valitsuse nördimusavaldust kommenteerida.

Autor: BNS

Hetkel kuum