17. oktoober 2000 kell 22:00

Kõrgem Kommertskool ostis Tallinna Ärikeskuse

EBS Grupp on hariduskontsern, mille tuntumaks liikmeks on Eesti Kõrgem Kommertskool. Investeeringutega tegelevaks üksuseks aga EBS Arengufond. Metro Aktivate OÜ on kinnisvara investeeringute ja arendamisega tegelev ettevõte.

ASi Genex Invest nõukogu liikmeteks on Madis Habakuk (nõukogu esimees), Märt Meerits, Maivi Ots, Jan Andresoo ja Sulo Nigul. Juhatuse liikmed on Arle Mölder (juhatuse esimees), Tõnu Küttmaa ja Villu Tragon.

Genex Investi juhatuse esimees Arle Mölder kinnitas, et uued omanikud jäävad põhiliselt rendiraha kogujateks. Hoones asuval ASil TBC on 17aastane rendileping ja seetõttu ei ole ette näha ka suuri muutusi maja kasutamises.

?Meie äriplaani mõte oligi osta pikaajaline rendivoog,? ütles Mölder. Tehingu hind oli 33,65 miljonit krooni, mille finantseeris Hansaliising.

Omafinantseering tuli Genex Investi omanike EBSi ja Metro Aktivate OÜ poolt. Mölder kinnitas, et tema ise omanikeringi ei kuulu. Mölderi sõnul pole võimatu, et hoone mõne aja pärast soodsa pakkumise korral edasi müüakse. ?Kinnisvara arendamise kõrval liigub Eestis ka päris palju välisinvestoreid, kes tahaksid osta hoone koos rentnikega,? lausus Mölder.

Kinnistu müüdi eelmise aasta 1. oktoobril Tallinna linnavaraameti väljakuulutatud enampakkumise tulemuste alusel. Enampakkumisel osales viis firmat ning AS Genex Invest tegi kõrgeima ostupakkumise.

Müügitehing toimus aasta hiljem, sest enampakkumisel paremuselt teise pakkumise teinud OÜ Silverona esitas Tallinna linnakohtusse hagi enampakkumise tulemuste vaidlustamiseks. Kohtulahend oli aga ASile Genex Invest positiivne.

Autor: ÄP Online

Hetkel kuum