Tõnis Oja • 24. oktoober 2000 kell 22:00

Euro kurss flirdib taas rekordiga

Euro liikus taas oma 22 kuu pikkuse ajaloo rekordmadala kursi läheduses, kuid Montrealis alanud 20 juhtiva tööstusriigi (G20) rahandusministrite kohtumine hoidis ära halvima. Turuosalised kardavad, et ministrid võivad kokku leppida uue interventsiooni euro toetuseks, kui aga keskpankade sekkumist ei toimu, on uut rekordit oodata juba sel nädalal.

Terve päeva liikus euro kurss kitsas vahemikus 0,8345?0,8395 dollarit (mis teeb USD kursiks 18,64?18,75 krooni). Eesti Pank fikseeris uueks dollari rekordkursiks 18,65694 krooni. Eelmise rekordkursi fikseeris keskpank esmaspäeval.

Alates oma loomisest on euro nõrgenenud dollari suhtes 28 ja jeeni suhtes koguni 32. Euroopa keskpank koos Jaapani, USA, Kanada ja Suurbritannia keskpankadega sooritasid 22. septembril eduka ühisinterventsiooni euro kursi toetuseks. Nii mõnedki analüütikud prognoosisid peatset kordussekkumist, kuid seni pole seda toimunud. Üheks põhjuseks on arvatavasti eelseisvad presidendivalimised USAs. Föderaalreserv ei ole huvitatud dollari nõrgenemisest vahetult enne valimisi, liignõrk euro aga on muutumas ohtlikuks suurettevõtete tuludele.

Hetkel kuum