Ülo Toomsalu • 23. november 2000 kell 7:15

Talvine bussisõit Võrumaal muutub ohtlikuks

Talvel libedaga katkeb Võrumaal bussiühendus mitme maakohaga, sest sel talvel liivatatakse oluliselt vähem teid kui mullu, bussijuhid ei soovi aga ohtlikult libedatel teedel sõitjate eluga riskida, kirjutab Võrumaa Teataja.

Libedaga muutuvad eriti ohtlikuks Haanja kõrgustikku läbivad kitsad ja käänulised teed. Bussijuht ei pea sõitma teele, mida ta peab liiga ohtlikuks. 'Kõik oleneb muidugi juhist - kes on kindlama käega ja võtab riski, kes mitte,' ütles Võru Autobaasi bussijuht Mati Press. Tema sõnul võib libedaga bussi jaoks läbimatuks osutuda teelõik, kus sõiduautod veel sõita saavad.'

Maanteeamet eraldas Võru teedevalitsusele eelolevaks talveks teehoolduseks kolm miljonit krooni vähem kui mullu. 'Kütus on aga üle kahe korra kallinenud, eks võib arvata, mis see kaasa toob,' ütles Võru teedevalitsuse juhataja asetäitja Aadu Ploomipuu.

Tema sõnul hoiab teedevalitsus küll riigiteed lumest puhtad, kuid liivatada saab vaid olulisemaid teid.

Mati Pressi sõnul ei ole aga Võrumaa teed siinse maastiku tõttu võrreldavad teiste maakondade teedega. 'Bussid sõidetakse lihtsalt kõveraks, kui siinsetel teedel liiva pole,' ennustas ta.

Hetkel kuum