Tallinna sadama-ala arendamine

Peep Sooman 15. jaanuar 2001, 00:00

Lisaks müüb linn tänavu kõik sadama-alal paiknevad krundid, mida kinnisvaraarendajad endale ihaldavad.

Kinnisvarafirma Ober Haus juhatuse esimees Paul Oberschneider ütles, et kaubanduskeskus on arendustööde esimene etapp. Keskus peaks valmima kaheksa kuuga, aasta lõpus on Oberschneideri sõnul valmis firma arendustöödega jätkama. Lootsi 5/7 kinnistule kavatseb Ober Haus lisaks veel rajada büroopindasid.

82,5 miljonit krooni maksva keskuse ehitamiseks on Ober Haus sõlminud lepingu Eesti ühe suurema ehitusfirmaga Merko Ehitus. ?Meile meeldib Merko ja kui saame kokkuleppele, siis jätkame kogu sadama-ala väljaarendamist Merkoga,? ütles Oberschneider. Tema hinnangul ületavad Ober Hausi koguinvesteeringud sadama-ala väljaarendamisele mitmekordselt kaubanduskeskuse hinna. ?On tähtis, et alustaksime Lootsi ehitusprojektiga juba praegu, Tallinna jaoks on oluline, et lõpuks hakkaks piirkonnas midagi toimuma ja sel oleks mingi kindel arengusuund,? lisas ta.

Merko Ehituse nõukogu esimees Toomas Annus leidis, et edasine sadama-ala arengu kiirus sõltub eelkõige Tallinna linnavalitsusest, kus pole veel otsustatud, kas Mere puiesteega külgnevate kruntide enampakkumise võidab Ober Haus või teine pakkuja, Ühinenud Kapital.

Tallinna abilinnapea Priit Vilba ütles, et ehitustööde alustamine sadama-alal on suur samm edasi. ?See suurendab Tallinna atraktiivsust,? leidis Vilba. Ta kinnitas, et veel tänavu hakatakse arendama vanalinnast otse kuni Pirita teeni viivat Põhjaväila. ?Tänavu teeme Ahtri?Suurtüki, edasi Russalkast Lootsi 5/7 krundini, siis peakski valmis olema,? ütles Vilba. Abilinnapea sõnul peaks linnavalitsus jaanuari lõpuks ka otsustama, kes võidab praegu müügis oleva nelja sadama-alal paikneva krundi enampakkumise.

Lisaks pani linn eile müüki Logi tänav 8 ja 10 asuvad kinnistud, mille alghind on kokku 50 miljonit krooni. Vilba ütles, et krundid loodetakse maha müüa veel tänavu.

Sadama-alal kuulub kinnisvarafirma Arco Vara tütarfirmadele umbes 2 hektari suurune krunt. Arco Vara nõukogu liige Hillar-Peeter Luitsalu kinnitas, et ka Arco Vara plaanib varsti ehitustöödega alustada. ?Otsime praegu partnerit, ala on suur ja väljaehitamine kallis,? ütles Luitsalu.

Tema sõnul on Arco Varal investorpartner Skandinaavia päritolu kinnisvarafirma näol olemas, kuna aga palju nüansse vajab veel täpsustamist, ei soovinud Luitsalu firma nime ja konkreetset ehituse alustamise kuupäeva nimetada.

Luitsalu sõnul tuleb Ober Hausi esimene arendusprojekt sadama-alale kasuks, see annab ka teistele arendajatele parema võimaluse investoreid leida. Luitsalu hinnangul on Arco Vara kontrolli all olevale krundile võimalus rajada viie aastaga kuni poole miljardi krooni eest äriruume ja kortereid. Arco Varale kuuluval krundil asub peale teiste hoonete ka Vaibaparadiis.

Asjatundjate hinnangutel kulub kogu sadama-ala hoonestamiseks 4?5 miljardit krooni. Mitmed kinnisvaraärimehed peavad piirkonda Tallinna uueks city?ks ehk pealinna kaubandus- ja ärisüdameks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing