Eestlastest püütakse teha kinorahvas

Kristina Traks 23. jaanuar 2001, 00:00

MPDE esindaja Lauri Kaare sõnul prognoosib nende multiplekskino sel aastal oma külastajate arvuks 700 000 inimest, samuti jätkab filmide näitamist endises mahus kino Kosmos. ?Eelmisel aastal oli meie poolt maale toodud filmide vaatajate arv 800 000, kasvades aastaga 150 000 võrra, kusjuures esilinastunud filmide arv oli mõlemal aastal sama,? räägib Kaare. ?Arvata võib, et 11 saaliga superkino avamine elavdab vaadatavust veelgi, sest valik muutub laiemaks.?

Mis juhtub kinopiletite hinnaga ning milliseks kujuneb kinoomanike jaht filmihuvilistele, ei julge Kaare prognoosida. ?Praegu pole veel esimenegi multiplekskinodest filmide näitamist alustanud, ei tahaks praegu ennustama asuda,? ütleb ta.

Soome suurima kinode keti Finnkino OY ning selle omanduses oleva ASi MPDE eestvedamisel rajatavas kinokompleksis on 11 saali ja ligi 2000 istekohta. Pileti hind jääb uues kinos praegusele tasemele ehk 100 krooni õhtusel seansil ning mõnevõrra odavam päevasel ajal.

Algselt pidi praegu kino Sõprus haldav meelelahutusfirma BDG koos Pro Kapitaliga rajama sarnaselt konkurentidega oma multiplekskino Kristiine Keskusesse. Teine hiidkino pidi valmima juba augustis, kuid praeguse seisuga lükkub kino ehitamine siiski edasi.

?Projekt on pooleli, kuid mitte seisma jäänud,? ütleb OÜ BDG Film tegevdirektor Tarmo Uba. ?Täna me veel ei ehita ning asi lükkub edasi, kuid me pole mõtet maha matnud.?

Uba sõnul on kinosaalide lisandumine igati tervitatav nähtus, sest praeguste filminäitamise kohtade juures pole erilist külastatavuse kasvu oodata. ?Minu arvates on ka kinopilet praegu liiga kallis, 100kroonine pilet ei too kinno uusi vaatajaid,? räägib Uba. ?Kino peaks muutuma odavaks meelelahutuseks, siis suureneks ka külastajate hulk.?

Eelmisel aastal käis kinos veidi üle miljoni vaataja, 1999. aastal oli kinokülastajate arv 875 000.

Tarmo Uba sõnul on täiesti reaalne, et uute kinode turule tulles suureneb kinokülastajate hulk 30?40 protsenti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing