Investorid mures Telekomi pärast

Raivo Sormunen 01. veebruar 2001, 00:00

Põhinimekirjas kaotas eile ainsana oma hinnas Eesti Telekom, mis sulgus 85 kroonil ehk 0,6% üleeilsest madalamal. Samal tasemel sai aktsiat osta ka täpselt kaks aastat tagasi toimunud aktsiaemissiooni käigus. Eesti Telekom on langenud juba neli börsipäeva järjest ja kaotanud selle ajaga 5 krooni.

Eesti Telekomi aktsia languse taga võib olla peamiselt probleem firma senisest segasema tuleviku ees.

Kuna sideturg lasti see aasta vabaks, on raskem kalkuleerida, milliseks kujunevad Eesti Telekomi selle aasta käibe- ja kasuminumbrid. Tihenev konkurents viib paratamatult osa kliente teiste sideoperaatorite teenuseid tarbima, millega kahaneb ettevõtte käive. Kahtlemata kahandab konkurents ettevõtte efektiivsust ja kasumlikkust hinnasõja tagajärjel ning tähtsamaks saab uute lahenduste ja toodete turule toomine, et hoida ja ehk ka tagasi võita juba lahkunud kliente.

Tallinna börsi eilset vaikset kauplemispäeva ilmestasid nelja börsi liideraktsia käibed, mis olid harvanähtavalt stabiilsed ja ületasid kõik 2 miljoni krooni joone.

Hansapanga aktsia 4,7 mln kroonise päevakäibe järel hiilgasid Eesti Telekom, Norma, Merko Ehitus vastavalt 3,2; 2,8 ja 2,4 mln kroonise päevakäibega.

Enamik aktsiad püsisid eile paigal või liikusid marginaalselt ilma kindla suunata. Börsisüsteemi kogukäive oli 14,1 mln krooni ja Äripäeva indeks liikus ülespoole marginaalsed 0,12% 470,05 punktini.

Kolmandat päeva kasvanud Merko Ehituse aktsia käive tõstis kolmandat päeva ka Merko aktsia hinda. Seekord sulgus aktsia 1,8% kõrgemal 43,8 kroonil. Tegelikult aktsia hinnanoteeringud päevaga ei tõusnudki, vaid aktsiahind stabiliseerus. Põhjus oli lihtsalt selles, et sulgemishinnana läks seekord arvesse aktsia müügihind üleeilse ostuhinna asemel.

Täna on investori tähelepanu all statistikaameti poolt avaldatavad komplekssed 2000 III kvartali majandusnumbrid, mis esialgsel hinnangul küündis 6,9%. Börsi käivet võiks tõsta väikeinvestorid, kelle jaoks on mitmed kampaaniad kauplemise soodsamaks muutunud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing