Odavat kütust saab trahvi hinnaga

Sulev Oll 02. veebruar 2001, 00:00

Kuna eelmise aasta maikuust kehtinud eriotstarbelise diislikütuse müügi kord oktoobris osaliselt tühistati, saavad kõik soovijad vabalt osta vaid traktorite ja rannakalurite paatide tarvis mõeldud nn sinist diislikütust.

Võimalust erimärgistatud ja riigi poolt toetusena mõeldud diislikütust kas või sõiduauto paaki kallata kinnitasid nii Järva-Jaanis kui ka Rakvere lähedal Piiral asuvate tanklate töötajad. ?Sõiduautode puhul minu teada praktika siiski puudub,? sõnas Piira tanklat omava ASi Raktoom juhataja Meelis Toom.

Odava diislikütuse piiranguteta müügilolekut ei eitanud ka Jüris asuva Lukoili tankla juhataja Elmo Kulla. Küll tõdes Kulla, et tema silm pole veel nii julgeid mehi näinud, kes tavalisest kaks krooni odavamat kütust avalikult sõiduautosse tankinud oleksid. ?Ka tanklaoperaatorid pole mulle millestki niisugusest sosistanud,? ütles ta.

Et kütust siiski ainult traktoritesse ei osteta, kinnitas Piira tankla töötaja, kelle sõnul on traktorite kõrval tihti näha olnud teisi sõiduvahendeid. Ka on sinist kütust ostetud kanistritesse.

Lisaks madalale hinnale ? Lukoili Jüri tanklas maksis sinine diislikütus 7.10, Järva-Jaani tanklas 7.80 ? võib autoomanikku erimärgistatud kütust eelistama panna tõsiasi, et tegemist pole nn ahjukütuse, vaid puhta diislikütusega. Sinine värv ja erimärgistamiseks mõeldud keemiline aine kütuse omadusi ei halvenda, väitis põllumajandusministeeriumi nõunik Ants Laansalu.

Võimalus, et sinise kütuse kasutaja seaduserikkujana vahele jääb, on vähetõenäoline, sest Eesti maanteedel erimärgistatud kütust kasutavate autode avastamine pole politsei tegevuse peaeesmärk. ?Kütuse värv iseenesest liiklusele ohtu ei kujuta,? tõdes politseiameti korrakaitse osakonna juhtivinspektor Indrek Sirk. ?Maksude laekumine on aga maksuameti rida.?

Võimalust, et sõiduautos kasutatavat kütust maanteedel kontrollima hakatakse, pidas tühiseks ka ASi Lukoil Tanklad kaardikeskuse juhataja Peep Rattasepp. ?Pigem on tegemist firmade ja maksuameti omavaheliste suhetega.?

Põllumajandusministeeriumi nõuniku Ants Laansalu sõnutsi on ministeeriumil olemas informatsioon, kui palju diislikütust põllumeestel aastas tarvis läheb. ?Kuni sinist kütust tarbitakse alla selle piiri, pole häda midagi, sõnas ta. ?Kui rohkem tarbitakse, küll siis politsei aktiviseerub.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing