Uut viisakohustust pole kehtestatud

13. veebruar 2001, 00:00

Eesti autojuhtidele ei ole viimasel ajal kehtestatud mingit uut viisakohustust. Õiguslik olukord on endine, mis aga ei tähenda, et kaubavedu alati ja igal ajal on viisavaba. Nii kehtis varem ning kehtib ka nüüd Eesti kodakondsusega veoautojuhtide suhtes järgnev:

  • Kaubaveod Eesti ja Saksamaa vahel olid ja on viisavabad. Viisavabaduse eelduseks on, et viibimine Saksamaal ei ületa 12 kuu vältel kolme kuud. Veofirma asukoht on väljapool Euroopa Majanduspiirkonda (EMP) ning veok on sealsamas ka registreeritud.

  • Ka läbi Saksamaa toimuvad transiitveod olid ja on ülalnimetatud tingimustel viisavabad.

  • Veoautojuht, kellel on teise EMP riigi elamis- ja tööluba, ei vaja rahvusvahelisteks vedudeks Saksamaalt ja Saksamaale Saksa viisat. Viisavabaduse eelduseks on, et viibimine Saksamaal ei ületa 12 kuu vältel kolme kuud. Veofirma asukoht on teises EMP riigis, veok on selles riigis registreeritud ja juhil on vastava riigi elamis- ja tööluba.

Kaubavedudeks EMP piires, mis tehakse kas Saksamaale või sealt välja, on vaja viisat.

Viisat pole vaja

  • Eesti veoautojuht teostab Eesti ettevõtte heaks Eestis registreeritud veokiga korrapäraselt vedusid Tallinnast Hamburgi ja tagasi.
  • Sama juht transpordib regulaarselt kaupa Tallinnast Pariisi ja tagasi. Saksamaal viibib ta ainult transiidina.
  • Eesti veoautojuht, kellel on Soome elamis- ja tööluba, teeb Soome ettevõtte heaks Soomes registreeritud sõidukiga regulaarselt vedusid Turust Müncheni ja tagasi.

Viisa on vajalik

  • Sama veokijuht teeb regulaarselt vedusid Tallinnast Berliini, kus ta peale kauba mahalaadimist võtab peale uue kauba, mille transpordib Viini ning võtab sealt omakorda peale kauba, millega sõidab otse Tallinna tagasi. Sellisel juhul on tal vaja Saksa viisat, kuna sõidul Berliinist Viini ei ületata EMP välispiiri. Sellise viisa saamine võtab üldjuhul aega umbes 4 kuni 6 nädalat, kuna saatkond peab taotlema Saksa Välismaalaste Ameti (Ausländerbehörde) nõusoleku. Küll ei ole aga vajalik tööloa taotlemine Saksa tööturuametist (Arbeitsamt).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing