Lauluväljaku mägi muutub homme maastikurajaks

Tõnu Tramm 16. veebruar 2001, 00:00

Kui möödunud aastal toimunud maastikuautode võistluse ajal Tallinna lauluväljakul pidid 2500 pealtvaatajat tegelema vaid vaatamise ja kaasa elamisega, siis tänavu saavad soovijad teatava rahasumma eest ka osaleda.

Nimelt korraldatakse kell 14.00 sõiduautode mäekatse, kus eraisikud saavad 500 krooni eest üritada lauluväljaku järsust nõlvast oma autoga üles ronida. Firmade esindajad peavad sama lõbu eest 1000 krooni maksma. Võitja saab auhinnaks jooksu Dunlopi rehve. Võistlusel osalemise eeltingimuseks pole muud kui tehniliselt korras sõiduk ja kehtivad juhiload.

Peamine võistlus toimub aga siiski maasturite vahel, traieli reeglite järgi selleks spetsiaalselt ehitatud rajal kahes juba väljakujunenud võistlusklassis ? originaal ja spetsiaal. Seekordseks muudatuseks on vast see, et originaalidele on antud veidi vabamad käed oma auto kallal nokitsemiseks, konkreetselt on piiratud aga rehvi maksimaalne kõrgus (82 cm).

Keda huvitab täpsem info, siis selle leiab võistluste juhendist internetiaadressil http://www.hot.ee/talv2001. Huvipakkuvam on kahtlemata just spetsiaalautode võistlus ning mõlema klassi köievedu. Tänavune maasturite talvesõit on juba teine samalaadne üritus. Maasturite talvesõit on esimeseks võistluseks 2001. a karikasarjas ?4x4 Off-Road Cup 2001?. Esimesel taoline üritus toimus Tallinna lauluväljakul 26. veebruaril 2000, osales 30 autot Eestist, Lätist, Soomest ja Venemaalt.

Täpsem info ürituse kohta on internetis: www.hot.ee/talv2001

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing