Euro kurss langes eile järsult

Tõnis Oja 21. veebruar 2001, 00:00

Euro kurss langes eile pärastlõunal järsult pärast seda, kui Türgi finantskriis sai ajutise lahenduse ning investorid sööstsid kasumit võtma. Kella kolmeks oli euro kurss kukkunud hommikuselt 0,9235 dollarilt 0,9053 USDni ehk 2 protsenti. Dollari kursiks teeb see 17,28 krooni. Eesti Pank fikseeris eilseks ametlikuks dollari kursiks 17,11 krooni. Jeeni suhtes tegi Euroopa ühisraha oma ajaloo suurima kukkumise.

Euro tugevnes kuni hommikuni tänu Türgi finantskriisile, sest investorid laenasid madala intressiga valuutasid, näiteks eurosid, et neid välja laenata kõrge intressiga liiridena. Kui aga Türgist hakkasid tulema kuuldused kriisi ajutisest leevendumisest ning lootusest, et appi tuleb ka Rahvusvaheline Valuutafond, hakati euro positsioone kiiresti likvideerima.

Euroopa ühisraha hakkas tugevnema pärast turgudel liikuma hakanud kuuldusi, et Türgi keskpank müüs liiri kaitsmiseks 4,5 dollari väärtuses välisvaluuta reserve.

Oma osa kursilanguses oli kindlasti ka asjaolul, et juhul kui eurotsooni laienemine hõlmab Türgit ja teisi suhteliselt ebastabiilseid riike, võib see tulevikus tekitada terve rea minikriise, mis pikas perspektiivis võib valuuta usaldusväärsust kahandada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing