Esimesed majavärvijad saavad Tartu linnavalitsuselt sümboolse pintsli

ÄP Online 02. märts 2001, 00:00

Kampaania peasponsor Ühispank eraldab 30 000 krooni ning suurimad värvitootjad ES Sadolin ja Baltic Color kumbki 20 000 krooni.

Tartu linnavalitsus andis eile kolmele esimesele linna värvimise kampaaniale ?Heade värvide linn? registreerunud majaomanikule värvipassi ning sümboolse pintsli, ütles Tartu linnakunstnik Anli Tummi.

Esimesed värvipassid, mis annavad õiguse osta värvi vähemalt veerandi võrra odavamalt, saavad Karlova linnaosas asuvat kahekordset puitmaja haldav korteriühistu, Jaama tänavas asuva vanema kahekordse krohvitud puitmaja omanik ning Anne linnaosas asuva ühekordse vanema puiteramu omanik.

Tummi andmeil on värvimise kampaaniasse praeguseks registreerunud 74 majaomanikku. Iga neljas neist on kasutanud võimalust registreeruda interneti kaudu.

?Enamik registreerunuist on vanemate puitelamute omanikud,? täpsustas Tummi. ?On ka üksikuid korteriühistuid.? Tartus on umbes 10 000 majaomanikku. Eramuid on Tartus ligi 6000.

Tummi sõnul vaatavad linnavalitsuse spetsialistid värvimise konkursist osavõtjate majad üle ning nõustavad majaomanikke värvitooni ning tehnoloogia valikul.

?Vaatame üle maja kõik fassaadielemendid, nagu aknad, piirdeliistud, katused, vihmaveerennid,? rääkis Tummi. Tummi sõnul on remonditööde tegemine majaomaniku vaba valik.

Linnavalitsuse poolt antud värvipass võimaldab saada sooduslaenu ning osta odavamalt ehitusmaterjale.

Kampaaniaga ?Heade värvide linn? on tänaseks ühinenud 16 värve müüvat kauplust ja 8 ehitusfirmat.

Ilusamini korrastatud majade omanikud saavad sügisel preemia.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing