Andres Teder • 17. juuli 2001 kell 22:00

Büroo sisustust peab saama lihtsalt muuta

Oluline on ette näha, kas on tulemas ümberstruktureeri-misi, laienemisi või lihtsalt personalivahetusi. Tuleb mõelda sellele, kui palju töökohti luua kavatsetakse. Ehk on otstarbekam valmistada üks tööpaik mitme inimese jaoks, kui enamik aega nagunii väljaspool kontorit veedetakse.

Järgmisena peaks mõtlema kontori stiili peale, see peaks olema äritegevust toetav. Soovitatav on seejuures kasutada sisekujundaja abi. Terviklikkuse huvides võiks kogu kontor olla stiililt ühesugune, nii on ka vajaduse korral kergem muudatusi teha. Võiks valida stiililt ajatu mööbli ? sellise, mis ka aastate pärast kaunis näib. Tänane moeröögatus ei pruugi tulevikus enam praktiline olla.

Eelistatud on aga just sümmeetriline laud kuna vasaku- või paremakäelise teise kohta kolimine võib muuta laua ääretult ebamugavaks. Kui ühte lauda kasutab mitu inimest, võiks olla lihtsalt reguleeritava kõrgusega laud. Müügiinimeste jaoks on võib-olla hoopis mõistlik soetada elektriliselt reguleeritav laud, mille taga saab hommikul püsti klientidega suhelda ja õhtul arveid kirjutada.

Kontoritooli puhul on oluline, et ta tõesti toetaks inimest. Tool peaks olema kiiresti reguleeritav või veel parem ise sinu järgi kuju võttev. Kogu mööbel ja eriti tool mõjutab otseselt tööviljakust, sest väsinuna ei suuda keegi kuigi palju.

Kapid võiks kokku panna moodulitest. Nii on küll veidi kallim, kuid tulemus on täpselt selline nagu hetkel tarvis ja lisa on võimalik hankida just siis, kui selleks vajadus tekib. Kindlasti tuleb selliste kappide soetamise puhul veenduda, et ka paari aasta pärast oleks sobilikke mooduleid võimalik juurde osta. Oluline on kvaliteet, riiul ei tohi aja jooksul kaardu vajuda. Kappe peab olema piisavalt palju, et laudade peale ei tekiks häirivad paberivirnad.

Abilauad võiksid olla ratastega ja multifunktsionaalsed ? kokku-lahku käivad, kõrgust muutvad. Seisukõrguseid abilaudu on kasulik paigutada töökohtade vahele, kuna seal on mugav sülearvutiga töötada. Püstiseisva vestlusringiga on kerge liituda, mis omakorda tekitab tulemuslikke spontaanseid koosolekuid.

Lisatööjõudu kasutavatele firmadele soovitaks kokkukäivaid laudu, mida saab kasutada nõupidamiste lauan.

Avakontoris on mõttekas mitte tekitada lauaridu, vaid paigutada töönurgad vaheldumisi puhketsoonidega. Vabas õhkkonnas on inimene loovam ning viltumineku hirm ei takista oma arvamuse väljaütlemist.

Et vältida juhuslikku muljet, peaks mööblimüüja käest ka soetatavale mööblile sobivaid lisatarvikuid saama. Näiteks on eraldatuse saavutamiseks tarvis vaheseina või sirmi, paberivirnade kuhjumise vastu aitavad lauariiulid jne. Paigaldama peaksid mööbli spetsialistid, sest ise võib midagi ära rikkuda või mööbli valesti kokku panna. Pealegi on mööblimüüjatel paigaldus tihti hinna sees.

Hetkel kuum