Pangad võivad järsult tõsta õppelaenu intressi

28. september 2001, 08:34

Pangad võivad järgmisest sügisest hakata õppelaenu võtjatelt küsima kuni 10protsendilist intressi, sest riik ei maksa uue õppetoetuste süsteemi rakendumise järel enam intressivahet kinni, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kui praegu maksavad tudengid õppelaenult intressi viis protsenti ja riik tagab ülejäänud viis protsenti, siis riigi tagatise kadumine tähendab üliõpilase jaoks järsku intressimäära kasvamist.

?Kui arvestada, et pangad maksavad aastase tähtajalise deposiidi eest viis protsenti intressi, siis tudengite hulk on riskantsem ja ma arvan, et tudengid saavad intresside suurendamise vajadusest aru,? ütles Eesti Ühispanga eralaenude arendusjuht Triin Messimas.

Eesti Üliõpilaskondade Liidu juhatuse esimehe Birgit Lao hinnangul väheneb aga õppelaenu võtjate arv pärast intressimäära suurenemist veelgi, juba praegu tõdevad pankurid õppelaenuhuviliste vähenemist.

Messimase sõnul on pangaesindajad omavahel arutanud, et intressimäära võiks ka diferentseerida lähtuvalt koolide või erialade edukusest.

Birgit Lao pole sellega nõus ja leiab, et õppelaenu intress peab olema ühesuurune kõigi laenuvõtjate jaoks.

Hansapanga suhtekorralduse spetsialisti Kristiina Tambergi sõnul pole intresside muudatusest veel võimalik rääkida. ?Milliseks kujuneb õppelaenu intressimäär, sõltub sellest, millise riskitasemega see laen panga jaoks olema saab,? ütles Tamberg.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing