18. oktoober 2001 kell 22:00

Haruldused oksjonil

Sügisene oksjonikuu toob tuleval nädalal galeriis Haus enampakkumisele 36 teost eesti kunstiklassikast. Valik on vaheldusrikas nii autorite, pärinemisaastate kui temaatika poolest, kuid põhirõhk on 1930.?1940. aastate kunstil.

Galerii Haus peab kunstioksjoneid igal kevadel ja sügisel, käesolev on järjekorras üheksas. Potentsiaalsete oksjoniteostega teevad asjatundjad põhjalikult eeltööd eesmärgiga välja valida ja ostja ette tuua eesti kunstiajaloo hetkel kättesaadav paremik.

Seekordse enampakkumise valik on ühtlane ja tase kõrge, kinnitab Piia Ausman galeriist Haus. Mitme kunstniku loomingust on müügil varase perioodi teoseid, mida liigub suhteliselt harva. Kunstnike varast loomingut peetakse tihti hinnalisemakski kui tuntud autorite küpseid töid: noor kunstnik on tegutsemisõhinas, julge ja värske; kogenud kunstnik mõtleb ilmselt pikemalt, mida ja kuidas teha.

Üks haruldusi on Wiiralti ?Tiiger ja puuma?, samuti varase perioodi töö, mida praegu enam kusagilt ei leia. ?Tiiger ja puuma? oli Wiiralti üks esimesi loomagraafikaid, pärast seda tuligi loomatemaatika põhjalikumalt tema loomingusse.

Oktoobrikuisele oksjonile tulevad Ellinor Aiki, Märt Bormeistri, Karl Burman jun, Nigul Espe, Julius Gentaleni, Viktor Karruse, Elmar Kitse, Linda Kits-Mägi, Ilmar Kimmi, Alfred Kongo, Nikolai Kulli, Endel Köksi, Silvia Leitu, Kaarel Liimandi, Valerian Loigu, Artur Loki, Lydia Mei, Juhan Muksi, Ants Murakini, Gustav Mägi, Valdur Ohaka, Evald Okase, Ludvig Oskari, Erich Pehapi, Henn Roode, Richard Sagritsa, Bruno Sõmeri, Konstantin Süvalo, Herman Talviku, Kristjan Tederi, Johannes Uiga, Aleksander Vardi ja Eduard Wiiralti tööd.

Teoste autentsuse garanteerimiseks teeb galerii koostööd Eesti Kunstimuuseumi ekspertidega.

Haus Galerii IX kunstiklassika oksjon

25.10. kl 19Tallinn, Uus tn 17, http://www.haus.ee

Teostega saab eelnevalt tutvuda nii kohapeal kui galerii koduleheküljel.

Hetkel kuum