Eenmaa: Ma ei saa aru, kuidas on võimalik ennast kaitsta

19. oktoober 2001, 11:57

Endine Maapanga juht Malle Eenmaa, kelle suhtes Riigikohus tegi süüdimõistva otsuse, ütles, et ei suuda mõista, kuidas on süütul tavakodanikul üldse võimalik ennnast Eesti õigussüsteemis kaitsta.


'Olen käitunud selles protsessis kui tavakodanik, ma pole püüdnud kedagi ära osta ega kasutanud muid kõveraid teid, sest mul pole süüd,' lausus Eenmaa.

Eenmaa ütles, et ta võib ka kinni minna, aga ta sooviks, et inimesed teda süüdi ei mõistaks kuriteos, mida ta ei ole sooritanud.

Ekspankur pani imeks, et Riigikohus võttis arvesse ainult valetunnistusi ja ei arvestanud tunnistaja Kaur Nurme väiteid, et vaidlusaluse koosoleku dokumendid olid võltsitud ja tema ei ole sellel kunagi osalenud.

Temalt väljamõistetud miljonite kohta ütles Eenmaa, et see raha on pangas ja fond võib selle sealsest pankrotipesast tagasi küsida ning et seda nõuet on aktsepteerinud ka pankrotihaldur.

Eenmaa ütles, et ei tea, millal ta peab minema vanglasse karistust kandma ja kas talle tullakse järele või antakse käsk. 'Olen aru saanud, et see võib juhtuda juba täna-homme,' lausus ta.

Uudise kirjutas Sirje Niitra

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing