Siemens pakub uudset tavatelefoni

Tarmo Riisenberg 25. oktoober 2001, 00:00

Siiani on traadita telefoni peamiseks eeliseks tavalise nö traadiga telefoni ees olnud just kasutamismugavus: niikaua, kuni ollakse leviulatuses, pole oluline, kui kaugel töölauast parajasti ollakse, sest kõik konkreetsele numbrile saabuvad kõned jõuavad ikkagi pärale. Siemensi poolt turule toodud uuendused on aga traadita telefoni teinud veelgi sarnasemaks mobiiltelefonile.

Nii võimaldavad uued lahendused Siemensi Gigaset 4010 Micro kasutajal saata ka tavavõrgus mobiiltelefonide kasutajatele tuttavaid lühisõnumeid ehk SMS-e. Kahjuks on see võimalus Eestis siiski vaid teoreetiline, sest sellist teenust ei võimalda oma võrgus ükski siin tavatelefoniühendust pakkuvates operaatoritest.

Teine uue telefoni põnev funktsioon võimaldab Gigaset 4010 telefone kasutada ka nö väikeste raadiojaamade ehk walkie-talkiedena, st võimaldab tugijaama välist otsesidet kahe telefoni vahel. Nii näiteks võib metsa seenele minnes võtta kaasa kaks Siemensi telefoni ning omavaheline ühendus ongi tagatud. Märkimisväärne on ka leviala ulatus: kuni 300 meetrit vabas õhus ning kuni 50 meetrit hoonetes.

Reaalses elus on selline sidevõimalus oluline näiteks väiksemates ettevõtetes. Otseside on siiski võimalik vaid kahe telefoni vahel, ühe tugijaama külge saab aga siduda kuni kuus telefonitoru.

Uut telefoni saab lisaks kõnelemisele kasutada ka lapsehoidjana või lihtsalt koduvalvurina. Juhul kui kodus olev mürafoon ületab teatud taseme, helistab Gigaset 4010 automaatselt varem kindlaks määratud numbrile ja nii saab parajasti eemal viibiv ema oma nutvat last telefonis kuuldes kohe koju kiirustada.

Mobiiltelefonide pagasist pärineb ka võimalus tavapärase telefonihelina väljalülitamiseks ning selle asendamiseks vibroalarmiga, samaaegselt annab telefon sissetulevast kõnest või SMS-st märku ka valgussignaaliga.

Kellele aga meeldib siiski rohkem tavapärane helin, saab endale meelepärase helinatooni valida kümne erineva hulgast.

Märkimisväärne on ka uue telefoni numbrimälu: salvestada saab kuni 200 telefoninumbrit ning lisaks juba tavapärasele numbrile ja nimele saab telefoni sisestada ka kindla kuupäeva. Sellisel juhul ei ole sõprade ja tuttavate sünnipäevade meelespidamine enam probleem, sest telefon annab ise märku vajadusest helistada ja mõnd tuttavat sünnipäeva puhul õnnitleda. Märkmiku sisu saab vajadusel kopeerida ka erinevate telefonide vahel

Kuupäeva ja kellaega näidatakse ka kõnede ja SMS-de loetelus, telefoni mälus säilivad andmed kuni 30 kõne ja 5 SMS või 20 kõne ja 9 SMSi kohta

Kasutusmugavust pakuvad ka klahvide ja ekraani taustavalgustus, võrgu tugevuse ja telefoni aku laetuse näitamine, kõnehinna või kõne kestvuse näitamine, handsfree võimalus, ning 14 erinevat kasutuskeelt, kokkuleppel operaatoriganäeb ka helistaja numbrit.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing