Lapsele oma kaart

Liina Leiten 02. november 2001, 00:00

 • Hansapank. Noorimatele pangaklientidele, kel vanust 7?17 aastat, pakub Hansapank deebetkaardina toimivat Juuniorkaarti. Juuniorkaardil puudub väljastamis- ja ka kuutasu. Kaardi päevalimiit sularaha väljavõtul on 1000 krooni ja maksmisel 10 000 krooni, automaadimakseid sellega teha pole võimalik. Samaealistele on mõeldud ka 10kroonine Lahtihüppepakett, mis sisaldab pangakontot, Juuniorkaarti ja tasuta internetipanka hanza.net.

18?25aastastele klientidele pakub Hansapank tavapäraselt soodsamatel tingimustel Maestro noortekaarti. Samas vanuses tudengid võivad omale saada krediitkaardi Tudengi Trump. Tudengitele mõeldud Trump-krediitkaardi taotlejal peab viimase kuue kuu sissetulek olema vähemalt 1000 krooni kuus, sel juhul on ka kaardi minimaalseks krediidilimiidiks 1000 krooni. Kui sissetulekud lubavad rohkemat, võib kaardi minimaalseks krediidilimiidiks olla kuni ühe kuu keskmine sissetulek. Kõigi rahvusvahelise krediitkaardi omadustega Tudengi Trumbi väljastamine on tasuta, kuutasu puudub ning miinusesse mindud summalt tuleb tasuda intressi. Tudengi Trumpi on võimalik taotleda ka internetist.

Eraldi tootena pakub Hansapank 18?25aastastele üliõpilastele pangateenuseid tudengipaketina, mille raames saab tasuta avada arvelduskontot, sõlmida hanza.neti ja telefonipanga lepingut ning internetipangas tasuta ülekandeid teha. Tasuta saab ka esimese Noortekaardi. Kaardi kuutasu on tavapärase 15 krooni asemel 5 krooni.

 • Ühispank. Ühispangas saab lapsele tema sünnitunnistuse väljaandmise hetkest sõlmida juuniorkonto lepingu. Kontole võib hakata kohe tegema sissemakseid. Kuni lapse seitsme-aastaseks saamiseni saab sularaha kontosaldo ulatuses välja võtta ja makseid sooritada lapse seaduslik esindaja. Alates lapse 7aastaseks saamisest võib seda teha laps ise. Juuniorkonto omanikuks võib olla kuni 17aastane pangaklient. 7?17aastastele lastele-noortele väljastab Ühispank kaheaastase kehtivusajaga VISA juuniorkaarte.

Lisaks VISA juuniorkaardile on Ühispanga tootenimistus veel kaks noortele mõeldud deebetkaarti ? tudengid võivad saada ISIC Maestro kaardi, 12?26aastased üld- ja kutsehariduskoolide õpilased aga ISIC Scholar Maestro kaardi omanikuks. Mõlemad pangakaardid täidavad ühtlasi üliõpilas- või õpilaspileti ülesandeid. ISIC Maestro kaardi omanik saab ühtlasi taotleda soodustingimustel arvelduslaenu.

Pakettidest pakub Ühispank 7?17aastastele juuniorpaketti ning tudengitele tudengipaketti. Juuniorpaketti kuuluvad juuniorkonto ja VISA juuniorkaart ning soovi korral on alates seitsmendast eluaastast võimalik liituda internetipanga ja alates 14. aastast telefonipangaga. Tudengipakett koondab arvelduskontot, internetipanga teenust, ISIC Student Maestro või ISIC Scholar Maestro kaarti ning õppelaenu.

 • Teised pangad. Spetsiaalseid laste- ja noortetooteid Sampo, Nordea ja Krediidpangas ei ole, kuid kõik pakuvad noortele pangakaarte tavapärasest soodsamalt. Nordea Pank võimaldab kuni 18aastasetele klientidele tasuta internetipanga kasutamist. Tasuta kaart ja internetipanga kasutamine kaasneb ka õppelaenu võtjatele.

Vt. ka võrdlustabeleid: Noorte deebetkaardid ja Lastekaardid

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  25. November 2011, 09:11
  Otsi:

  Ava täpsem otsing