ÄP fototoimetus • 1. november 2001 kell 22:00

Viimane päev taotleda magistrilaenu

Magistrilaenu maksimumsumma on 32 000 eurot ehk ligi 500 000 krooni ühe laenutaotleja kohta ning tähtaeg on 15 aastat. Intress on 6 kuu Euribor + 3.

Laenu tagasimaksmine algab pärast õpingute lõpetamist. Intressi hakkab pank arvestama väljastamise päevast, kuid tasuda tuleb see samuti alles pärast õpingute lõppemist. Laenu taotlemiseks on vajalik omafinantseerimise määr vähemalt 20 ulatuses õppekuludest. Kui laenu tagatiseks olev hüpoteek või ehitise pant tagab kogu laenusumma, siis omafinantseerimist ei pea olema.

Esialgse vastuse laenu saamise kohta annab pank 21. novembriks. Magistrilaenu fondi piiratud mahu tõttu teeb taotluste vahel esialgse valiku komisjon, mis koosneb Hansapanga personalitöötajatest ja tippjuhtidest ning Euroopa Liidu haridus- ja teadusprogrammide Eesti sihtasutuse Archimedes programmi Enic/Naric esindajatest..

Valiku tegemisel arvestatakse kandidaatide eelnevat õppeedukust, tulevikunägemust, edasiõppimiseks valitud kooli mainet ja muude finantseerimisallikate olemasolu.

Autor: ÄP

Hetkel kuum