Inno Tähismaa • 6. november 2001 kell 22:00

Laeva promosid nii Mõis kui Preatoni

Möödunud aasta 13. juunil kirjutasid noortelaevastiku asukohalepingule ning hea tahte lepingule koostöö arendamiseks Ilmarise kvartaliga alla toonane linnapea Jüri Mõis, ASi Kalaranna juhatuse esimees Andrus Laurits ja ärimees Ernesto Preatoni.

Mõisa ja Preatoni avalöökidega koroonalaual avati laeval mängudesaal, millest pidi kujunema ülelinnalise avatud noortekeskuse ?süda?. Jüri Mõis märkis, et laeva Tallinn asukoht kesklinnas sai võimalikuks tänu sadamaomanike vastutulekule ning avaldas selle eest tänu Preatonile ja Kalaranna ASile.

Abilinnapea Liisa Pakosta ütles aasta tagasi, et Tallinna lisaeelarvesse on kavandatud ligi 800 000 krooni, mis on mõeldud laeva viimiseks vastavusse rahvusvaheliste ohutusnõuetega ning laeva kindlustamiseks. Volikogu eraldas miljon krooni laeva remondiks Balti Laevaremonditehases, kus tehti rida töid nii uppumatuse tagamiseks kui kere korrashoiuks. Kokku pani linn laeva korrastamisse 3,8 miljonit krooni.

Laeva remonti ja selle müüki 700 000 krooni eest on asunud uurima volikogu revisjonikomisjon eesotsas Jaana Padrikuga. Padriku sõnul ütles abilinnapea Liisa Pakosta veel möödunud aasta 23. augustil volikogus rahaeraldust puudutavale arupärimisele vastates, et laev peab kümme aastat vastu. ?Ja nüüd on nii niru. Uurime, kuidas rahaeraldust kasutati,? ütles Padrik.

Hetkel kuum