Raivo Sormunen • 22. november 2001 kell 22:00

Norma poole aasta kõrgeimal tasemel

Tallinna börsil liikusid eile aktsiaid valdavalt plusspoolel. Korralikku kauplemisaktiivsust üles näidanud aktsiaturul läks kõige paremini Eesti Telekomi ja Norma aktsiatel, mis sulgusid vastavalt nelja ja kuue kuu kõrgeimal tasemel.

Kuigi USAs peeti eile tänupüha ning suurtel turgudel on kauplemine vaiksem kui tavapäraselt, liikusid Euroopa börsid passiivsust trotsides ülespoole. Suurimat tõusunurka näitas taas tehnoloogiasektor, mis võis positiivselt mõjuda ka eile 68 kroonini välja vedanud Eesti Telekomi aktsiale.

Kui Tallinnas kerkis Eesti Telekomi aktsia lõunaks 2,6, siis Londonis jõudis ettevõtte GDR selle ajaga tõusta vaid 0,9. Pärastlõunal aga GDRi tõus jätkus ning päev lõpetati 11,60 dollaril ehk aktsiatesse ümberpanduna 68,78 kroonil. Juhul kui Euroopa turg suudab täna tugev olla, on ka Eesti Telekomi aktsialt loota selle taseme kinnipüüdmist.

Tavapärasemast tugevama ja massiivsema huvi all oli eile aga Norma aktsia, kerkides 52 kroonini ehk tasemeni, kus ta polnud viibinud pärast hiliskevadel toimunud dividendimaksmist.

Väärtpaberi ligi 2 tõusu taga võis olla see, et tarbijate nõudluse ülalhoidmiseks on mitmed suured autotootjad jaganud inimestele autosid võimalikult soodsate tingimustega. See on viimasel ajal kergitanud autotööstuse müüginumbreid ja andnud tööd autotootjatele allhankeid tegevatele firmadele.

Nii nagu kolmapäeval, oli ka eile ühena vähestest Tallinna börsi väärtpaberitest löögi all Hansapanga aktsia, mis sulgus korraliku aktiivsusega börsipäeval 142 kroonil ehk pool protsenti madalamal kui päev varem.

Hetkel kuum