22. november 2001 kell 7:57

Telia mobiilivõrgu vaikne start Venemaal

Telia ja Sonera Vene mobiilsideoperaator Megafon alustas kolmapäeval tegevust ilme suurema kampaaniata, kirjutab Dagens Industri. Sellest hoolimata on Telial Venemaaga seotud suured lootused.

?Ma ei nõustu väidetega, et mobiiliturg Moskva piirkonnas hakkab küllastuma. Penetratsioon on vaid 20% võrreldes 70% lääneriikides ning võib juba mõne aastaga tõusta 40 protsendile,? ütles Telia Mobiles asedirektor Annika Christiansson.

Christianssoni sõnul ei tule kasv vaid mobiiltelefoni kasutajate arvu kasvust vaid samuti suurenevast nõudlusest teenuste, sealhulgas mobiilse interneti teenuste järele.

Peterburis, kus Telial on firma North West GSM kaudu ligi pool miljonit abonenti on uute klientide tulv ?peaaegu plahvatuslik?, ütles Christianssen.

Megafon on kolmas GSM operaator Venemaa pealinnas, kus konkurendid Vimpelcom (üks osanik Norra Telenor) ja MTS (üks osanik Deutsche Telekom) on mõlemad näidanud häid tulemusi.

Sel nädalal avaldatud kolmanda kvartali tulemuste järgi kasvasid MTSi tulud läinud aasta sama perioodiga võrreldes peaaegu kaks korda 2,4 miljardile Eesti kroonile ning abonentide arv on aastaga kolmekordistunud 2,5 miljonile.

Vimpelcomil on 1,5 miljonit abonenti.

Väljaspool Peterburgi ja Moskvat on mobiiltelefon vaid 3% Venemaa elanikest.

Hetkel kuum