29. november 2001 kell 22:00

Jõulukingid Helsingist

Ehkki ajad, mil eestlased mikrolaineahju- ja televiisorikastidega sadamas järjekordades seisid, on loodetavasti igaveseks möödas, võib Helsingist siiski mõistliku raha eest hulgaliselt huvitavaid jõulukinke osta.

Helsingi nn jõulutänav, Venemaa keisri järgi nimetatud Aleksandri tänav, näeb sel aastal kahjuks väga trööstitu välja. Helsingi südames asuva väikese tänavajupi remont kestab kolm aastat ja nii kaua saavad nii linlased kui külalised imetleda kraave ja auke ning seigelda kihutavate trammide vahel lausa elu ohtu seades. Kohalik ajalehtki on juba jõudnud ristida selle ?maailma kõige paremini korraldatud remondiks?.

Hoolimata remondist moodustab Aleksandri tänav koos kõrvaltänavate, esplanaadidega Helsingi südalinna ostukeskuse. Loomulikult on siin, eriti väiksemates kauplustes, kaupade hinnad suure külastatavuse tõttu kõrgemad.

Jõulukinkide ostmiseks tasub külastada Helsingi jõululaatasid, kust saab põhjanaabrite omapärast käsitööd vähese raha eest kaasa osta.

Põnevaim laatadest, Naiste jõululaat, toimub vanas sadamas (Pikku Satamakatu 3?5) 5.?9. detsembrini. Laada külastamine ja jõulukinkide ostmine on lubatud ka meestele, ehkki kõik müüjad on laadal naised. Lisaks toimub jõululaat ka traditsiooniliselt vanas üliõpilastemajas.

Kuigi ilmastik ei pruugi seda soosida, tasub väikeseid ja huvitavaid ärisid otsides jalutada kesklinna äärde. Näiteks rõivapoodide jaoks läände, mööda Bulevardi Fredrikinkatule. Või antiigiärisid otsides itta, Kruununhaka linnaosasse.

Lõppude lõpuks ei tasu unustada ka suurpoode. Kuigi Stockmann on Tallinnasse kolinud, on Helsingis veel mitmeid kaubamajasid, mis Eestisse jõudnud ei ole. Ja võib-olla kunagi ei jõuagi. Näiteks äärelinnas Espoos asub Eesti lähim Ikea mööblipood ja kesklinnas Aleksandri tänava ääres lähim H&M kaubamaja.

Autor: Tarmo Virki

Hetkel kuum