Riina Kallas • 29. november 2001 kell 22:00

Kingi sõbrale jõuluroog

Detsembris ja veel ka jaanuari algul pakub enamik söögikohti lisaks põhimenüüle ka jõulumenüüd. See ei pruugi alati tähendada soodsamaid hindu, kuid vaheldust igapäevases toiduvalikus kindlasti. Jõulusink, sealiha, verivorstid ja hapukapsas on vaid mõned isutekitavad näited, millega restoranid külastajaid ahvatlevad.

Ehkki osa restorane veel nuputab, kas ja millist jõulurooga pakkuda, tasub juba praegu valida meeldiv söögikoht kodulinnas või kaugemal ning uurida, mida ta jõululauale pakub.

Lõunatama võib minna nii kahekesi kui grupiga ning just gruppidele on söögikohad väga vastutulelikud, kattes laua vastavalt (eri)soovidele ning võimalustele. Tellides komplektlõunad mitmele inimesele, võib lõuna- või õhtusöök osutuda eriti soodsaks.

Komplektlõunaid pakutakse ka eraisikutele. Tavaliselt pakuvad just kallimad restoranid oma klientidele jõulude ajal sellist soodsat võimalust.

Jõulumenüüsid tasub küsida isegi aasia restoranidest, kes ei pruugi küll lauale tuua traditsioonilisi eesti jõulutoite, kuid kes kombineerivad jõulumenüü vastava rahvusköögi toitudest.

Hetkel kuum