Väliskülastajaid tänavu protsendi võrra rohkem

ÄP Online 05. detsember 2001, 00:00

Turismiteenuste ekspordi kasvuks oodatakse 6 (11,8 miljardit krooni), mis jaguneb harude vahel järgnevalt: välismaalased jätavad Eesti lennu- ja laevafirmadele 2,8 miljardit krooni, majutusteenuste eest laekub 650 miljonit krooni, Eesti reisifirmade kaudu peaks tulema 835 miljonit krooni ja otseinvesteeringutena läheb Eesti teistesse sektoritesse 7,5 miljonit krooni.

Vaadeldes turistide kulutusi, siis kõige enam kulutatakse majutusele (32 kogukulutustest), järgnevad toitlustus ja kulutused jaekaubanduses.

Turismiagentuur tõstis esile kohaliku transpordi vähest osatähtsust kogukulutustest (8), mis viitab sellele, et turistid liiguvad Eestis vähe ringi ja püsivad ühes linnas.

Suure arengupotentsiaaliga on meelelahutusäri, mis praegu moodustab vaid 4 kogukulutustest ja kus ei ole loodud veel piisavalt võimalusi raha kulutamiseks.

Võrreldes keskmise eurooplase kulutusi välisreisil ja Eestisse saabuvat väliskülastajat, kulutab eurooplane ööbimisega välisreisil üle 15 000 krooni, samal ajal kui Eestisse saabuv külastaja jätab siia keskmiselt 3800 krooni.

Eurooplase keskmine reis on üheksa ööd pikk, Eesti külastaja ööbib siin keskmiselt vaid viis ööd.

Turismiagentuuri direktori Riina Lõhmuse ütlust mööda tuleb nimetatud näitajate muutmiseks suurendada teenuste valikut ja kvaliteeti. ?Hea turismielamus sõltub sellest, et kõik turismiga seotud harud oleks kvaliteetsed,? ütles Lõhmus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 12:08

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing