Võlausaldajad harutavad kantimisi

Inno Tähismaa 11. detsember 2001, 00:00

Võlausaldajate koosolek kinnitas esialgse nõuete summa 42,9 miljonit krooni ning pankrotihalduriks Marko Tiisläri, kelle kohus oli määranud ajutiseks pankrotihalduriks.

Ühispanga esindaja Raimo Juurikas oli vastu ajakirjaniku osalemisele koosolekul ning keeldus igasugustest kommentaaridest, öeldes, et tal pole lubatud selgitusi anda.

Koosolekule ei ilmunud ASi Bera esindajat, ettevõtte viimast juhti Ervin Paapu, kes allkirjastas kaks aastat tagasi firma huve kahjustanud vara müügitehingud. Paabu telefon oli eile päev otsa välja lülitatud. Niisamuti oli väljas nõukogu esimehe Andrus Rodima telefon.

Rodima sõber ja äripartner, Ühispanga endine ja Eesti Televisiooni praegune juht Aare Urm kinnitas eile endiselt, et tema pole seotud Bera vara kantimisega, kuigi ta on Bera ruumides tegutseva OÜ Pakendimaailm juhatuse liige ja osanik. Urm ütles, et tema ei tea, kellele Bera vara kanditi, need olevat tema sõnul ?mingid venelased?.

Urm märkis ühtlasi, et ta pole teiste Beraga seotud ettevõtete osanik ega pole ka olnud. Äriregistrile esitatud aruande järgi oli Urmil 1997. aastal ligi 40 osalus ASis Lugarol, mis rajas koos Bera osaniku ASiga Wetinvest Antslasse kilekotivabriku. Lugarol võttis 1997. aastal Ühispangast 2,5 miljonit krooni laenu, mida asuti tagasi maksma 1999. aastal. Lugarol kustutati registrist möödunud aasta novembris, veidi enne seda toodi firma üle Keilasse Linnamäe tee 10, kus asus Bera kontor.

Vara kantiminud Ühispanga töötaja Avo Graf läks pärast kantimisskeemi ilmsikstulekut tööle ASi Julianuse Inkasso Agentuur. Graf ütles eile, et ei saa oma tegevust Bera vara ostul-müügil kommenteerida, kuivõrd tal on pangaga selline kokkulepe. Avo Graf on jätkuvalt vara kantimisskeemis osalenud OÜ Amalard juhataja, firmal on möödunud aasta aruanne äriregistrile esitamata.

Teine vara kantimise juures viibinud isik, Aare Raigi advokaadibüroo advokaat Marko Kaevando esindab ühtlasi Bera vara praegust omanikku OÜd Cairel Invest. ?Mis te olete maksuametist või?? kõlas Kaevando vastus küsimusele, miks on Cairel Investil äriregistrile eelmise aasta aruanne esitamata.

Kaevando polnud nõus selgitama, millised on Caireli möödunud aasta majandustulemused. Samuti ei avalikustanud ta ettevõtte omanikku. ?Ma ei saa seda öelda, kas nad on venelased, pilusilmad või afroameeriklased,? ütles Kaevando. Ta ei öelnud, kes on Caireli vara rentnik, küll aga tunnistas, et rendisummad on makstud. Cairel on registreeritud samal aadressil mis Aare Raigi büroo, Ahtri 10.

Kaevando ütles, et tal polnud advokaadina aimugi, et Bera vara müügiga võidakse kahjustada ühe osaniku huve. ?Tüübid jäid kellelegi võlgu,? kommenteeris ta põhjusi, miks Bera vara müüki läks.

Möödunud aasta aruanne on esitamata ka OÜ-l Algent Plast, mis kasutab Bera endist vara ja tegutseb samades ruumides. Algent Plasti juht Margus Kiisküla on Aare Urmi sõnul stressiga kodus haige. Kiisküla kodusel Tallinna telefonil ei vastanud eile õhtul mitte keegi.

Bera peamise võlausaldaja, Austria firma Starlinger esindaja advokaat Villu Kõve sõnul lisandus Starlingeri 27,8 miljoni kroonisele nõudele ka selle tütarfirma Unistrapi 11,1 miljoni kroonine nõue. Lisaks on võlausaldajad Ühispank 2,4 miljoni krooniga, maksuamet 1,5 miljoni krooniga, Eesti Energia 18 000 krooniga ja EMT 2000 krooniga.

Bera võlanõuete esitamise tähtaeg on 15. jaanuar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 12:09
Otsi:

Ava täpsem otsing