Viktoria Korpan • 18. aprill 2002 kell 11:40

Keskkriminaalpolitsei saab infotehnoloogiakuritegude talituse

Keskkriminaalpolitsei infotehnoloogiakuritegude talitus ehk nn internetipolitsei luuakse hiljemalt selle aasta juuliks.

Siseminister Ain Seppik kirjutas eelmisel nädalal alla käskkirjale, mille alusel luuakse Keskkriminaalpolitsei juurde infotehnoloogiakuritegude talitus e. nn internetipolitsei.

Siseministeeriumi sisejulgeoleku poliitikaosakonna juhataja Lauri Tabur ütles, et reaalselt saab talitus tööle hakata alles tõenäoliselt 2003. aasta suvel.

?Selleks ajaks planeeritakse leida struktuuriüksusesse pädevad ametnikud,? sõnas Tabur. ?2003. aasta suveks peab talitus saama komplekteeritud viie ametnikuga. Nende hulgas saavad olema nii IT spetsialistid kui ka politseiametnikud, kellel on seaduse järgi õigus teostada uurimis- ja jälitustoiminguid.?

Internetipolitsei huviorbiiti sattuvad kuriteod, mille toimepanemiseks või toimepanemise hõlbustamiseks on kasutatud infotehnoloogiaseadmeid ja -võrke.

Lauri Tabur ütles, et kuna talituse loomine on alles algusjärgus, pole selle täpne eelarve veel teada.

?Arvestades aga meie partnerriikide kogemust saab planeeritava viiemehelise üksuse tehnikavajadus olema ligikaudu pool miljonit krooni, millest moodustaksid iga-aastased tehnika ülapidamiseks ja töös hoidmiseks vajalikud kulud paarkümmend tuhat

krooni aastas. Lisaks veel personali palgad ning IT valdkonna kiirest arengust tingitud inimeste pidev koolitus,? rääkis ta.

?On selge, et meie tagasihoidlike eelarveressursside tõttu ei saa talitus täisjõus käivituda esimese aasta jooksul. Nii vajalike rahaliste ja tehniliste vahendite leidmine kui ka inimeste koolitamine võtab oma aja,? märkis Tabur. ?Seetõttu võib esialgu loota, et talitus saab elujõu sisse mitte enne kui lähima kahe-kolme aasta jooksul, aga esimene reaalne samm on tänaseks juba tehtud.?

Hetkel kuum