Ülo Toomsalu • 31. mai 2002 kell 6:35

Põhjarannik: Tuntud Narva ärimees lasi endale kuuli pähe

Öövalvur leidis üleeile õhtul Narva suurima teederemondifirma Teesiht A juhi Dmitri Tshoptshitsi (56) laiba töökabinetist kuulihaavaga meelekohas.

Päev varem oli meest süüdistatud avalikult linna raha raiskamises. Üks tundmatuks jääda soovinud kolleeg on kindel, et Tshoptshits sooritas enesetapu. Sama kalduvad arvama teised Tshoptshitsi alluvad, kirjutab Põhjarannik.

Ettevõtte juht tulistas end isiklikust relvast, mille kandmise luba tal oli.

Enne mahalaskmist kirjutas ta sugulastele hüvastijätukirja, mille sisu politsei ega ka lähedased ei avalikusta.

Narva linnavolikogu linnamajanduse komisjoni esimees Andrei Filippov ütles, et AS Teesiht A tegi ainsana Narvas teederemonditöid, võites üksteise järel soodsaid töid ja saades kümneid miljoneid kroone. Tänavu oli Tshoptshitsi teemeestel plaanis remontida teid 4,6 miljoni krooni eest, 2005. aastaks oleks see summa Filippovi hinnangul küündinud 15 miljoni kroonini.

Veidi aega tagasi käis Tshoptshits linnavalitsuses ja loobus töödest, viidates sellele, et ta finantsolukord on halb. Samal põhjusel ei saanud ta lõpetada ka linnastaadioni jalgpalliväljakule tehiskatte paigaldamiseks vajalikke ettevalmistustöid, kuigi nende tööde maksumus oli kõigest 700 000 krooni.

Sellel nädalal teatas Narva linnapea Imre Liiv, et ettevalmistustööd linnastaadionile tehiskatte paigaldamiseks on lõplikult peatatud, sest ASil Teesiht A pole selleks raha. Nii oli Dmitri Tshoptshits ise linnavalitsusele teatanud.

Hetkel kuum