Ülo Toomsalu • 26. juuni 2002 kell 8:56

PM: Tallinn meelitab juhte bussi ja rongiga sõitma

Tallinn meelitab autojuhte kasutama ühissõidukeid, avades linna piiril raudteejaama ning bussipeatuste läheduses tasuta valvega parkla.

Ligi 60 autokohaga parkla, kus valvavad turvafirma Falck töötajad, alustab täna tööd Vana-Pääskülas Shelli bensiinijaama juures asuval platsil. Parkla jääb Laagri raudteejaamast vaid paarikümne meetri kaugusele, vahetus läheduses on ka 14. ja 18. bussiliini peatus Vana-Pääsküla, kirjutab Postimees.

?Inimesed, kes ei soovi tänavaremondi ajal autoga ummikutes istuda ja oma närve kulutada, saavad ühistranspordiga kiiresti ja muretult kesklinna tööle ning tagasi,? lausus Elektriraudtee ASi juhatuse liige Rein Riisalu. Hinnanguliselt pikendab remondi tõttu aeglustuv liiklus sõidukitel tipptunnil linna jõudmist 20-30 minutit.

Vabaduse puiesteel on remondi ajal kiirusepiirang 30 kilomeetrit tunnis ning mõlemas sõidusuunas tavapärase kahe sõiduraja asemel kasutusel üks sõidurada.

Linnast väljuval suunal on suletud veel lõik Jannseni tänavast kuni Rännaku puiesteeni ning seal on liiklus suunatud ümbersõidule piki Jannseni ja Põllu tänavat ning Rännaku puiesteed.

Riisalu ütles, et tipptundidel ligi 20 minuti tagant sõitev rong jõuab Vana-Pääskülast Balti jaama 24 minutiga. Tipptunnil umbes veerandtunnise vahega liikuval 14. ekspressbussil kulub südalinna jõudmiseks pool tundi, kümneminutilise intervalliga 18. liini buss jõuab sinna 40 minutiga.

?Samuti saab igaüks kokku arvutada, kumb tuleb odavam - kas liikuda ja parkida linnas autoga või kasutada ühistransporti,? lausus Riisalu.

Hetkel kuum