Ülo Toomsalu • 15. august 2002 kell 6:08

PM: Langi sõnul arvas Alaküla, et on linnapea

Tallinna abilinnapea Rein Langi sõnul ületas linnavalitsuse meediajuht Allan Alaküla avalik-õiguslikke teledebatte kavandades oma pädevust.

Reformierakondlasest Lang ütles Postimehele, et Alaküla valmis tehtud algne seletuskiri 1,15 miljoni krooni eraldamiseks meediakampaaniaks sisaldas endas ühe osana telesaadete ostmist ning see tõi kaasa mitmete Reformierakonna juhtpoliitikute pahameele.

?Seal oli sees, et on justkui kokku lepitud, et hakatakse mingeid saateid ostma,? sõnas Lang. ?Alaküla haaras siin minu arvates lihtsalt võimu ja arvas, et on linnapea ja linnavalitsuse liikmed ühes isikus.?

Kuigi linnavalitsus otsustas eile eraldada 1,15 miljonit krooni elukoha registreerimise ja esmavalijate teavitamise kampaania läbiviimiseks, märkis Lang, et temale pole tegelikult tutvustatud ühtegi konkreetset projekti, mida selle raha eest tehakse. ?Need tuleks veel kindlasti eraldi linnavalitsuses läbi rääkida ja kokku leppida,? lisas abilinnapea.

Samas oli Lang veendunud, et pisut üle miljoni krooni kulutamine tallinlaste meelitamiseks ennast elanikeregistrisse kirja panema, esmavalijate teavitamiseks ja ajalehe Pealinn/Stolitsa paremaks levitamiseks on õigustatud kulutus.

Alaküla ütles eile Postimehele, et kuigi teledebatid on uuest seletuskirjast rahaeralduse tarbeks välja jäetud, ei tähenda see, et nende tellimisest loobutud oleks.

Meediajuhi sõnul on teavet sagedasti palju parem inimesteni viia debattidega kui pelga reklaamiga.

Hetkel kuum