17. september 2002 kell 11:04

Põhjala börsid hüvitavad eilsed kaotusi

Põhjale börsid on täna teinud tagasi eilsed kaotused, kuna finants- ja tehnoloogiasektor aitavad koos Electroluxi ja Nokiaga turul ülespoole rühkida.

Electroluxi aktsia oli kella 12:55 tõusnud Stockholmi börsil 4,7%, kuna maailma suurima kodumasinate tootja peadirektor Hans Straberg ütles intervjuus Reutersile, et nõudlus ettevõtte toodangu järele USAs ehk peamisel turul on II poolaastal üles liikunud.

Seetõttu võib kogu grupp täita ka teise kvartali lõpus kogu selleks aastaks ette seatud prognoosid.

?See on hea ning aitab üles ka teisi tööstussektori aktsiaid,? ütles uudise peale üks Rootsi maakler.

?Turul on optimism, kuna Iraak lasi riiki relvastusinspektorid ja mõned arvavad, et sõda võib hoopis ära jääda,? kommenteeris olukorda turul teine maakler.

Üheks turgu suunavaks indikaatoriks on ka USA augusti tööstustoodangu näitajaid kuid selle tulekuni on veel aega.

Nokia oli kella 12:55 võitnud tagasi kogu eilse 3,5%se kaotuse kuid Ericsson liikus nutuselt.Maaklerite sõnul ollakse turul mures, et Ericssonile ei piisa aktsiate õiguste emissioonist saadavast 3,2 mld dollarist (52 mld kroonist) kuigi ettevõtte sõnul peaks sellest küll olema.

Peale selle rõhub aktsiat ka Credit Suisse First Boston, mis alandas eile aktsia hinnasihti ja 2002. ja 2003. aasta käibeprognoosi, öeldes veel et telekomiseadmete turg ei saa järgneva viie aasta jooksul kiireid tuure üles.

Rootsi mobiilsidesüsteemide tootja liikus veidi enne kella ühte 5,10 Rootsi kroonil ehk 5,6% madalam kui eile.

Hetkel kuum