24. oktoober 2002 kell 22:00

Tee head!

Külm ilm ? eriti ootamatu pakane ? muudab inimesed kurjaks, endassetõmbunuks ja üksikuks. Tegelikult tahame aga ometi kõik olla suuremeelsed, sõbralikud, armastatud ja rõõmsad.

Miski ei tee südant soojaks nii nagu üks hea tegu. Ja tundub, et ka enamasti vaid enda raskele elule mõtlevad eestlased on hakanud seda taipama.

Asja pisut uurides tuleb välja, et hea olemine ei olegi nii keeruline, kui arvata võiks. Mitmed sõbralikud organisatsioonid on laiskadele, kuid heade kavatsustega inimestele vastu tulnud: ülekanne lastehaiglale on vaid internetipanga hiirekliki kaugusel, UNICEFi toredaid kaarte saab poes muude esemete kõrval lihtsalt korvi laduda, heategevuslikke kampaaniaid viiakse läbi nii televisioonis kui tänaval. Üsna vähese vaevaga saab heaks, pakkides vanad riided ja tarbetuks muutunud kola kokku ning viies selle kirikusse, Punasesse Risti või kas või prügikasti kõrvale.

Pärast väiksemate tegude harjutamist olete valmis järgmiseks etapiks ? midagi päris ise ära teha. Karin Laansoo, Rocca al Mare kooli kommunikatsioonijuht, on juba aastaid vabatahtlik mittetulundusorganisatsioonis Caritas, mis tegeleb peamiselt laste ja noortega. ?Caritas on teinud muukeelsetele laste keeleõppe- ja integratsiooniprojekte, töötab riskiperedega, pakub lastele Pirita kloostri ruumides loovtegevuse võimalusi. Hetkel kogume ka sooje lasteasju puudust kannatavate Petlemma laste jaoks,? räägib Karin. Hiljuti naasidki Eesti Caritase liikmed Palestiinast, kus Karinil õnnestus isiklikult kohtuda Yassir Arafatiga. Nädalavahetus Sillamäel toimuvat keelelaagrit korraldades on aga Caritase argipäev.

Karin tõttab kinnitama, et vabatahtlikuks olemine ei tähenda mingisugust meeletut eneseohverdust ? sellest tööst saadav emotsioon teeb panustatud aja ja energia kuhjaga tasa. Ka rikastab see maailmapilti: ?Minust üsna erinevate huvide ja erineva taustaga inimestega suhtlemine ei lase tekkida pettekujutusel, et maailm ongi alati selline, nagu mina seda oma igapäevaelus näen,? ütleb Laansoo.

Kuniks te aga alles otsite sobivat organisatsiooni, mille heaks vabatahtlikuna panustada, ostke sõbrale kingitus või naeratage vastutulijale. Ja maailm muutub paremaks.

Autor: Annikky Lamp

Hetkel kuum